Ką reikia padaryti, kad gyventi būtų geriau

Grd 22, 2011
KITOKS naujienų portalas milzinai.com, analizuodamas lietuvių ir žmonių apskritai gyvenimo būklę, pažiūrėjimą į savo paties gyvenimą, lūkesčius, pateikia patarimus, kaip išlikti šioje ašarų pakalnėje iškelta galva ir galbūt netgi truputį su pasitenkinimu.

Alkis

Neretai sakome: „norisi valgyti“ arba „užkąsčiau šio bei to“, arba „kaip dabar pavalgyčiau!.. „. Dažnas mūsų ilgai nelaukęs be ilgų apmąstymų moja ranka į susiturėjimus ir tuoj persivalgo, prisivalgo, apsiėda ar šiaip užkanda, tačiau vis dažniau girdėti nusiskundimai, kad nėra ko valgyti, maistas namuose baigėsi ar tiesiog nėra pinigų valgiui nusipirkti. Ką daryti?

Milzinai.com ekonomistai pataria, kad pirmiausia reiktų apmąstyti, iš kur vis dėlto galima būtų gauti maisto: dažniausiai valgyti būna pas tėvus, rečiau pas draugą, pažįstamus reiktų „pasilikti“ kraštutinesniems atvejams, jei tėvai vis dėlto valgyti neturėtų, gyventų kitame mieste, draugai atostogauja, patys neturi valgyti ir pan. Visais šiais variantais, išskyrus tėvus, piktnaudžiauti nederėtų, nes per dažnai suvalgant visą maistą iš draugo šaldytuvo ar be priežasties įjunkus svečiuotis pas pažįstamą, šie greitu metu gali nustoti atsiliepinėti telefonu, o galbūt net gatvėje apsimesti nepažįstantys. Todėl rekomenduojame:

1. Atvykite pas draugą vakarėlio penktadienio vakarą. Būtinai atsineškite savo alaus, kad nesukeltumėte įtarimo atėję „tiktai pavalgyti“. Šeimininkui pirmąsyk pasiūlius užkąsti mandagiai atsisakykite, antrąsyk – sutikite, bet tik su sąlyga, kad ir šeimininkas valgys kartu. Jei antrąsyk nesiūlytų – atidžiai stebėkite, kaip šeimininkas pats valgo ir girkite labai skanų patiekalą. Jei pavalgius pasiūlytų pakartoti – mandagiai atsisakykite „rezervuodami“ pakartotinį patiekalą žodžiais „dėkoju, galbūt vėliau“ – taip leisite suprasti, kad atvykote kaip pas draugą, o ne tik pavalgyti, nes valgymas čia – tik bendravimo priemonė, tuo pačiu – kad buvo skanu ir kad maisto dar nereikia sudėti į šaldytuvą. Jokiu būdu nesiskųskite persivalgę – taip uždarysite visas duris antram pavalgymui.

2. Sutikite pažįstamus kavinėje šeštadienio pavakarę (nelaukite vakaro, nes tuo metu žmonės dažniausiai būna jau pasisotinę)! „Gal užsisakom picos?“ – griežtai atsakykite „valgyk jei nori, aš ne alkanas“ – tai pamažu žadins bičiulio alkį, o tuo pačiu solidariai skatins „pakentėti“, kol Jūs praalksite. Po kokio trečio-ketvirto pažįstami nebesivaržydami užsisakys picą, tikriausiai su padažu, turėtų siūlyti valgyti ir nesikuklinti. Valgyti galite. Rekomenduojame nuo baro atsinešti kašutę su pjaustyta duona – pabaigus picą tai puikus, sotus ir „nekaltas“ užkandis „padažo išdažymui“. Jei su pažįstamais susitinkate ne taip dažnai, po kokio 5-6 galima bandyti savo ruožtu užsakyti dar vieną picą, ją būtina primygtinai siūlyti kartu valgyti užstalės draugams ir praeinantiems – tikėtina, kad sudarysite įspūdį, kad pastarąją picą pažįstamas pats ir užsisakė. Jei vis dėlto atsirastų nejaukių tylos minučių, patariame bičiulio akivaizdoje netikėtai pasikalbėti su telefonu, esą žmona skubiai skubiai liepė važiuoti. Atrodykite įsitempę, susijaudinę ir labai apgailestaujantys, kad susitikimą nutraukti tenka tokiu nepalankiu metu. Yra didelė tikimybė, kad Jums išskubant pažįstamas nesumos Jums pasiūlyti pasidalinti kavinės sąskaitos išlaidas.

3. Sekmadienį aplankykite tėvus (juos būtinai lankykite kiekvieną sekmadienį ir dažniau). Pas tėvus pavalgykite, pavalgykite ir darsyk pavalgykite. Taip pat atvežkite skalbinių, nes sugedo skalbimo mašina, o dėl to galėsite užsukti ir po poros dienų, kai skalbiniai bus išdžiuvę.

4. Kitomis savaitės dienomis rekomenduojame pasidomėti kultūriniais miesto renginiais: parodų atidarymais, uždarymais, kino savaitės atidarymais, naujai išleistų knygų pristatymais, prezentacijomis apie puodus, nepraleiskite pro akis ir televizijos laidų filmavimų. Šiuose renginiuose menininkai pagamina buterbrodų, galima tikėtis ir kelių taurių vyno. Pasiimkite draugą – kitaip atrodysite vienišas ir tikriausiai „dar vienas atėjęs pavalgyti“. Su draugu garsiai diskutuokite apie pristatomą parodą, knygą ar pan., jei pavyktų įsitraukti į platesnę diskusiją tarp likusių renginio dalyvių, tikėtina, kad pateksite į vakarėlio pratęsimą, kur galėsite pademonstruoti įgūdžius iš šventės su pažįstamu, o gal net užmegzti nedidelį romaną.

5. Nepamirškite atsiimti išskalbtų skalbinių iš savo tėvų, kur nuvežėte sekmadienį.

6. Dar yra Vilniaus arkivyskupijos Caritas valgykla „Betanija“ Antakalnyje, jos talonų teirautis reiktų pas Caritas socialinius darbuotojus.

7. Jei esate garbaus amžiaus – Maltiečių ordinas verda „Senolių“ sriubą – pasidomėkite, kur jos gauti.

Belieka palinkėti – skanaus!