Elektros įkaitai

Bal 30, 2011
Jau antrą dešimtmetį lietuviai maitinami daugybės valdžių pažadais: elektrinė bus. Jau netgi kapsulę užkasė amžinąjamatilsį Prezidentas A. M. Brazauskas. Išleista ne viena dešimtis milijono litų parengiamiesiems darbams ir įvairioms studijoms mūsų – mokesčių mokėtojų – pinigų, o elektros kaip nėr taip nėr.

Elektrinė – bus

Girdėti stebinantys šūkaliojimai: „mums nereikia elektrinių!“, „Tegu Baltarusija elektrinės nestato!“ ir „Tegu Kaliningradas elektrinės nestato!“. O televizorių žiūrėti patinka? O kad šaldytuve alus visada šaltas būtų patinka? O kai tualete matosi, kaip pasiekti tualetinio popieriaus arba paskaityti žurnalą patinka?.. Tai kur čia logika? Ar įsivaizduoja triukšmadariai, kad prie kiekvieno komunalinio buto stovės po dyzelinį elektros generatorių, kuris birbs ir pagamins jiems po kilovatvalandę? Ar pro fortkę iškiš po vėjo jėgainę? Nelogiška. XXI amžius.

Po stulbinamo mūsų valdininkų neveiklumo iniciatyvos ėmėsi kaimyninės respublikos: Baltarusija ir Kaliningradas. Tai jie iš tikrųjų pasistatys po didelę didelę elektrinę elektrinę ir turės elektros per akis. O gal net ir mums, Lietuvai netgi dar liks. Iš tiek elektros bus galima apšviesti ne tik kiekvieną butą, bet ir visą autostradą „Kaunas-Klaipėda“, įskaitant greitakelį „Vilnius-Kaunas“ ir keturių juostų kelią „Klaipėda-Palanga“.

Nesaugu? – nejuokinkit!

Parlamento pajacai „Gražuliai“ šaukia, neva kaimynėms įsigijus elektrines sumažės saugumas. Kur logika?

O tamsioje gatvėje, leiskite paklausti, saugumas padidės? O kai tamsu laiptinėj saugumas padidės?

Kaimynių vadovai nedvejodami duoda kumščiais per stalus: „Tai bus pačios saugiausios elektrinės, pamatysit“.

Tai ką – jų žodis – jau ne žodis? O kas tada?

O kad motina žemelė dreba, tas tik patvirtinai, kaip jai baisu, kokia Sodoma ir Gomora klesti klesti. Negąsdinkime jos savo nusidėjimais ir ji mus nešios.