V. Landsbergis daugiausia nenueina, o Z. Balčytis pasako viską

Vas 2, 2011
Ne kas daugiausia ateina į posėdžius, o kas Lietuvą labiau myli, nuo to priklauso, sako Lietuvos europarlamentarai.

Apytiksliais paskaičiavimais daugiausia į posėdžius nenueina iš lietuvių Europos parlamente profesorius Vytautas Landzbergis. Antrą vietą užima Rolandas Paksas, trečią vietą užima filosofas Leonardas Donskis, o gintarinį medalį gautų Viktoras Uspaskichas.

Tiesą sakant, paskutiniai abu po vienodai yra praleidę posėdžių, tačiau Leonardas, leisime sau pajuokauti, turi užimti aukštesnę vietą.

Nuo rinkimų į Europos Parlamentą 2009 metų liepą iki 2010 metų pabaigos V.Landsbergis dalyvavo apie 63 proc. plenarinių posėdžių, R.Paksas – apie 70 proc., L.Donskis bei V.Uspaskichas – apie 83 proc.posėdžių.

Kodėl V. Landsbergis neina?

Galvoja apie Lietuvą, – teigia jo padėjėja.
– O ką galvoja? – klausiame.
– Bled, kai galvoja… Ką daryt, galvoja, – nuo tiesaus atsakymo išsisuka Radvilė.

– Profesoriau, eikit į posėdžius, – raštu raginame.
– Neisiu, galvoju dabar, – sako profesorius.
– Ką galvojate?
– Galvoju, ką daryt.

Filosofas L. Donskis galvoja, kad irgi nereikia eiti į posėdžius. Svarbiausia yra mylėti Lietuvą, o to pamatuoti niekas negali. Ką žinai, kaip susitikimuose galima Lietuvą mylėti? Gal dar labiau nei posėdžiuose? – postringauja filosofas.

Gal ir labiau, ką aš žinau.

„Rezultatai turi byloti už save“ – L. Donskis pridėjo.

V. Uspaskichui daug nepatogumų kelia teismai, į kuriuos kažkodėl kas savaitę jį kviečia.

„Ar Europos Komisija nemano, kad kai mane ni pri čiom kviečia į teismą, yra dar negeriau, negu padėtis Rusijoje?“ – retoriškai klausia europarlamentaras. – “ Čia gi tas pats kaip per Stalino laikais“.

Z. Balčytis – lyderis

Europos Parlamento koridoriuje jau šypseną kelia keistas lietuviškas žodis „Zigmas“. Vos jį išgirdę europarlamentarai sutartinai kyla iš savo krėslų „rūkymo pertraukėlei“.

„Neduok pavalgyt, duok pakalbėt“ – išbadėjusį Zigmą niekur kitur – prie mikrofono rasi.

J. Imbrasas – irgi europarlamentaras

Atlaidžią šypseną kelia buvusio Vilniaus miesto mero prabalsavimai.
Europarlamentaras Juozas net 51 proc. balsavimų neatspėjo, už ką balsuoja jo politinės grupės Europos Parlamente „Laisvės ir demokratijos Europa“ dauguma.

Siekiant išvengti panašių nesusipratimų Europos Parlamente siūloma įvesti prievolę naudoti ausines, per kurias būtų girdimas aktualaus teksto vertimas.

J. Imbraso kolega R. Paksas, varžydamasis su Juozu, ne stipriai aplenkė oponentą – atspėjo vos 2 procentais daugiau įstatymų, už kuriuos sutarė balsuoti jų politinė grupė.

Socialdemokratas daug kalba

Kaip straipsnyje minėta, daugiausia iš lietuvių europarlamentarų pakalbėjo socialdemokratas Z. Balčytis. Ble, uždavė 28 klausimus ir pasakė 196 kalbas.
Nedaug atsilieka ir V. Blinkevičiūtė – 46 ir 150.

Nedaug pasakė V. Tomaševskis ir A. Saudargas. Pirmasis per pusantrų metų uždavė vieną klausimą („Kur įsikiša ausinių jungiklis?“), antrasis keturis („Kada baigiam?“).

milzinai.com info