Robotų naujienos

Lie 16, 2010

Milzinai.com žinių agentūrą pasiekė naujiena. Sako, kad svaiginančiu greičiu tobulėjant robotams, šie labai greitai jau mokės ir norės kalbėti. Robotų tautos kalbininkai žmonės sugalvojo specialią kalbą, kad mašina galėtų normaliai susikalbėti su žmogum, o žmogus su mašina.

Akivaizdu, kad šitieji kalbininkai pamiršo faktą, kad žmogus jau seniausiai susikalba su mašinomis, kai, pavyzdžiui, svilinant speigui žiemą nori užsivest automobilį, o jis neužsiveda, tada sakai „nu užsivesk, prašau“ ir tada automobilis užsiveda; arba mano žmona ant kompo sako „kurva tu“, ir tas nereaguoja niekaip.

Kad milzinai.com skaitytojai neapsigautų, naujos kalbos atsiradimo faktą paprašėme pakomentuoti filologijos, IT ir viešųjų ryšių specialistų.

O filologijos, IT ir viešųjų ryšių specialistai nustebę, skaitytojai. Ypač gluminantis faktas, kad naujosios kalbos žodyne nėra žodžių alus, dramblys, nuotykiai, bajeris, nesąmonės, futbolas ir visų kitų. „Kaip kalboje gali nebūti žodžių alus, dramblys, nuotykiai, bajeris, nesąmonės, futbolas ir visų kitų? Kaip galima bendrauti, kai nėra šitų žodžių?“ – klausė savęs filologijos, IT ir viešųjų ryšių specialistai.

Išvis nesuprantu apie ką galima su robotais bendraut.