Auga susidomėjimas Lietuvos regionų istorija

Bir 4, 2010
Respublikoje pasibaigus krizei susizgribta užsiimti kultūrinio paveldo paieška ir išsaugojimu. Vienas pagrindinių mokslininkus dominančių objektų – paslaptingasis objektas miestas „Kaunas“, dar pernai metais sėkmingai nutrintas nuo žemėlapio paviršiaus, o gyventojai ir miesto svečiai – žiauriai ir pagrįstai nužudyti.Iš naujo kylant šalies ekonomikai vis daugiau naujokų užsirašo į archeologų ir etnografų sąrašus, nešini kirtikliais ir kauptukais būriuojasi prie Kauno miestą supančios tvoros. Normaliems darbams sėkmingai vystyti trukdo neįtikėtinas dvokas, sklindantis nuo gendančių nužudytų Kauno gyventojų lavonų, maisto likučių, drabužių krautuvių sandėlių ir šūdų.

Nešvarai iš Kauno išliuobti nuspręsta pasinaudoti švenčiausios Biblijos patirtimi, kuomet šventieji Dovydas ir Galijotas fermos valymo tikslais buvo užtvenkę Rubikoną, pakeitė jo kryptį ir tada nesudėtingai jį peržengė. Atitinkamai užtvėrus Nemuno upę, ketvirtadienio vakarą Kaune prasidėjo Didysis Tvanas, kurio tikslas yra nuplauti visus buvusius kauniečių lavonus.

Siaubingam dvokui iškeliavus į istorijos šiukšlyną bus pradėti miesto gaivinimo darbai, sodinamos gėlės. Juokinga pro tvorą stebėti, kaip galinga Nemuno banga plauna visą su nemaloniais atsiminimais susijusią bjaurastį ir buvusių kauniečių lavonus, kurie buvo nužudyti 2009 metais.

Jau netrukus kirtikliais ir kauptukais ginkluoti archeologai ir etnografai plūstels į apiplauto legendinio miesto gatves, ieškos kauniečių kultūrinės tapatybės simbolių, buitinės technikos, auksinių papuošalų.

Išplovus visą bjaurastį ir buvusių kauniečių lavonus, miestas atvers naują puslapį savo istorijoje, o visi buvę puslapiai bus sunaikinti.

Centrinėje miesto alėjoje bus malonu sėdėti lauko kavinėje gardžiuojantis viena porcija ledų nebejaučiant nuo buvusių nužudytų kauniečių lavonų sklindančio baisaus dvoko.

Be abejo, dėl didelies apimties darbų iškyla ir tam tikrų nesklandumų, dėl ko norime atsiprašyti Astos Valentaitės, kad Justinas vakar užtruko skubėdamas greitkeliu Kaunas – Vilnius.