Europos konkursas

Geg 30, 2010
Eilinį gegužį Europa susirinko prie televizijų stebėti kasmetinio konkurso Eurovizija, kur šalys varžosi, kas atsiųs dar negražesnę dainą.

Lietuviams ir šįsyk nepasisekė, čia mūsų niekas neatstovauja, nes lietuvius atstovauti pasiryžę charizmatiškieji Inkulto nepraėjo pusfinalio. Jie ir toliau tikės Eurovizija.

Azerbaidžaniečiai šiemet pasirinko dainai temą apie meilę ir dailiai apsirengusią dainininkę. Daina gavosi gana panaši į visas kitas tarpusavy labai panašias dainas.

Norvegai nustebino savo bek vokalistėmis – jos vienodai kaip vienu balsu pritarinėjo ir gana tvarkingai šoko. Daina gavosi gana panaši į visas kitas tarpusavy labai panašias dainas.

Moldavija siekė padainuoti kaip galima negražiau, net išsidažė baisioniškai, tačiau daina vis tiek gavosi panaši į kitas.

Kipras. Sala ir tokio draugo vardas.

Bosnija ir Hercogovina atsivežė labai didelį ansamblį.

Belgai priešingai – atsiuntė vieną dainininką su gitara. Jis pagrojo truputį truputį kitaip, negu kiti atlikėjai.

Serbai linksmai su dūdomis grojo panašią dainą.

Baltarusija kiekvieną nuteikė puikiai – dainininkai ne tik dainavo, bet ir apsirengė kaip drugeliai, tai nesutrukdė jiems dainuoti skirtingas dainas vienu metu. Dar sakė, kad ten yra amerikiečių kilmės Lenkijos čigonė, neatskyrėme, kuri.

Airija atsiuntė tetą su violetine suknele. Užmiršau iškart tą dainą.

Graikai šėlo ir degino laužus pagal ukrainiečių tautinius motyvus.

Britai. Junaited Kingdom.

Gruzinė labai garsiai priekaištavo Europai su raudona suknele.

Turkai kaip tikrame koncerte grojo gitaromis, būgnais ir dainavo.

Albanų daina buvo žiauriai negraži, tačiau ten grojo ir su smuiku.

Islandijos atstovė netilpo į vaizdo kameras, todėl renginio režisieriai priėmė netikėtus sprendimus ją filmuoti keliomis kameromis ir iš labai toli.

Ukrainietės Aliošos, turinčios unikalų 4 oktavų balsą, daina kvietė žmones susimąstyti, ką mes padarėme.Susimąstėme, ką mes padarėme.

Prancūzai nustebino šokio talentu – didelis būrys šokėjų darai nemažai vienodų judesių tuo pačiu metu: šoko ant vienos kojos, imitavo bėgimą, plojo delnais ir nusilenkinėjo. „Ale, olia, alė“, „Dam dadada dam dada, dadada dam dada“ – skamba prisiminimuose.

Rumunai ironiškai siūlė pažaisti su ugnimi – nors ir tikrųjų taigi negalima žaisti su ugnimi – ugnis – pavojinga. O vienu metu viena Rumunijos dainininkė padainavo su tokiu plonu balsu, kad net pianinas pats užsidegė. Bet vėliau staiga pats ir užgeso.

Rusija šįkart atsiuntė dainininką, kuris truputį gražiai padainavo – ne savo vietoje atsidūrė rusai.

Per Armėniją aš rūkiau. Armėnijos atlikėjos kūno sudėtį akcentavo operatoriai ir transliacijos režisierius.

Vokietijos atstovė labai patinka Mindaugui VM. Tiesą sakant, labai dailiai apsirengusi ir gražiai pritūpinėja, vienąsyk į kamerą mirktelėjo akimi ir sudominančiai aikčiojo. Charizmatiška, elektrifikuota.

Portugalai šįsyk dainą atliko labai negražia kalba, profesionaliai priderindami negražią dainą ir liūdną melodiją. Net bek vokalai šoko nusiminę ir labai nenoriai dainavo.

Izraelis labai liūdną dainą skyrė nekilnojamojo turto sugrąžinimo klausimui. Dėl to melodija skambėjo iš visos širdies „O-o-o-o-o-o-OOOO-oooo, išach minach minym, išach minach minym, o-o-o-oOOOO!!!“

Na, ir paskutinieji pasirodė danai. Jie atliko labai girdėtą dainą ir buvo labai įdomu stebėti, kaip juos rodo per du ekranus, atsisukusius vienas į kitą, ir kaip rankom susiliečia.

Įdomu, kas laimės…