Balandžio 29-oji, + 8, kur einame?

Bal 29, 2010
Bemaž šimtą metų pasaulio žalieji, pacifistai, antiglobalistai, komunistai ir kitos organizacijos skandavo apie artėjantį klimato atšilimą. Ramiojo vandenyno valstybės, Islandija, rodos, pasimokė – ne ta kryptimi ėjome, ne dėl to kovojome, ne tam stovėjome prie bokšto. Lietuva, rodos, naiviai tebetiki greičiau liūdesį, nei šypseną, keliančiu mitu.

KITOKS milzinai.com pateikia objektyvią diskusiją globalinio atšilimo klausimu.

Seniau tokiu metu jau visos obelys buvusios padažytos, šiandien gi – sodininkams pirštai šąla. Žilvinai?

Taip, iš tiesų oras yra vėsus. Bet pažvelkime per Europos prizmę – Amerikoj sniegas, o štai Madride – karšta. Ne viskas taip blogai, atšilimas vyksta, nors ir ne taip greit, kaip norėtųsi, Justinai?

Nejuokinkit. Šiandien plius aštuoni. Ar kitais metais galime tikėtis nulio? Koks ledynas, kokia ledinė širdis gali ištirpti prie tokios temperatūros? Prezidentės? Žilvinai?

Sutinku, kad yra vėsu. Bet nereikia perlenkti. Didelis karštis irgi nėra gerai. Kenkia širdžiai, žmogus daug prakaituoja. Priprasime. Justinai?

Ką norite apgauti. Žilvinai?

Sutinku, kad yra vėsu. Bet nereikia perlenkti. Didelis karštis irgi nėra gerai. Kenkia širdžiai, žmogus daug prakaituoja. Priprasime. Justinai?

Taigi jau taip sakėte. Žilvinai?

Prisipažinsiu, tokio vėsaus gegužės ir pats nepamenu. Bet ledynai tirpsta. Jūros vandens lygis kyla, tikrai bus šilčiau, Justinai?

Kada, Žilvinai, kada?

Paklauskit dar teleloto laimingo numerio. Pajuokavau. Atšilimas bus, aš nežinau kada. Justinai?

Ir aš nežinau kada. Aš nebetikiu. Šitaip šalta, iš konservatorių, tiesą sakant, daugiau ir nesitikėjau.

Nereikia čia velti politikos, gerai? Justinai? Pažvelk į popiežių, ten galvoji šilčiau!

Ten šilčiau. Kuo dabar tikėti? Ledai tirpsta, o vis tiek blin kaip šalta.