Po ilgų svarstymų Seimo nariai nepritarė draudimui mušti moteris

Kov 31, 2010
Seimui nepatiko siūlymas uždrausti bet kokį fizinį ir psichologinį smurtą prieš moteris, įskaitant bausmes, kurių kartais griebiasi vyrai. Antradienį parlamentarai atmetė tai numatančias Žmogaus teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas. Parlamentarai teigė, kad beržinę košę leidžia net Biblija, o dabar Seimo narės dėkojo savo vyrams dėl sukiotų ausų, rykštės ir stovėjimo kampe.

Siūlė visiškai uždrausti pakelti ranką prieš moterį

Siūlymas gerai nuteikęs visus Seimo narius, kai kuriose frakcijose sulaukęs skambaus juoko.

„Ko ko ko“ – į mikrofoną kalbėjo mišrios frakcijos narė M. A. R. K. Povilionienėnė.

Šiuo metu LR Konstitucija leidžia auklėti moteris ne daugiau nei 5 spyriais į nugarą arba vienu trumpu smūgiu iš kairės į veidą.

Pagal projektą, smurtu prieš moterį – žmogų, neturintį vyriškosios lyties, – laikomos visos seksualinės, fizinės, psichologinės ir emocinės prievartos, moters žeminimo ir išnaudojimo, moters priežiūros stokos arba aplaidumo formos, sukeliančios pavojų gyvybei, faktinę ar potencialią žalą moters sveikatai, išlikimui, vystymuisi ar orumui, taip pat fizinės bausmės. Bet koks smurtas prieš moterį būtų draudžiamas.

Fizine bausme vadinama bausmė, kai fizinė jėga naudojama fiziniam skausmui sukelti ar kitaip fiziškai kankinti. Moterį, vengiančią atlikti savo pareigas, už drausmės pažeidimus vyrai ar kiti teisėti moters atstovai galėtų drausminti savo nuožiūra, išskyrus fizines bausmes ir bet kokį kitą smurtą.

M. Povilienienia: esu dėkinga vyrams už rykštę

Parlamentarai buvo sulaukę kai kurių nevyriausybininkų prašymo palikti įstatyme galimybę taikyti tam tikras fizines bausmes, vadindami jas kultūriniu paveldu.

Kviesdama pritarti pataisoms, Socialdemokratų frakcijos narė Marija Aušrinė Pavilionienė pažymėjo, kad fizinį ir psichologinį smurtą patirianti moteris pati gali tapti smurtautoju. Po pareiškimo Seimo narė rašikliu dūrė L. Karaliui į kaklą.

Savo ruožtu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Paulius Saudargas pareiškė, kad tokios pataisos yra kišimasis į moterų auklėjimą: „Kai komiteto vadovas sulygina moterų auklėjimą su futbolu, tai jau atsiprašau…“, – atsiprašė Seimo narys Paulius Saudargas. Jo frakcijos kolega Rimantas Jonas Dagys retoriškai klausė, ko tikimasi iš vyrų: kad jie moteris tik prižiūrėtų ar ir auklėtų.

Seimo narė M. A. Rubepovilionienė retoriškai užklausinėjo: „Ar mes nematome, kur nuėjome per 20 Nepriklausomybės metų? Namuose vyrai negali susitvarkyti su moterim. Pati gyvenau su vyru. Buvau dėkinga, kad kartais ausį pasuko, pizdindavo, į kampą pastatė ar net rykštę paėmė. Šv. Rašte parašyta, kad nėra smurtavimas, jei moteriai nusuksi ausį, pastatysi į kampą ar kitaip pareikalausi, kad ji vykdytų savo pareigas“, – aiškino M. A. Rubepovilionienė.

Ir teisingai.

Pasidalink

  • Herodothus – 07/21/13
    Nuo antikos yra prisakyta, kaip reikia auklėti moteris ir berniukus.

Pridėti Komentarą