Prezidentė tęsia galvų kapojimo programą

Vas 11, 2010

Šiandien, vasario 11 d., apie pietus Prezidentūroje apsilankė gyvoji Lietuvos krepšinio strategijos legenda Vladas Garastas. Įžymybę lydėjo ilgakojė, pravarde Čipsas (25). Po atostogų Hargudoje pora buvo gerokai įdegusi ir smagiai nusiteikusi. Po susitikimo su Prezidente V. Garastas sutiko atsakyti į KITOKS naujienų portalo milzinai.com klausimus.

„Prisipažinsiu, Prezidentės siūlymas perimti Vyriausybės vairą man buvo netikėtas, tačiau malonus. Jau senai supratau, kad dabartinė Vyriausybė neįgali, būtina ją keisti. Per dideli mokesčiai, per mažos pensijos. Į Lietuvą privažiavo negrų, arabų su turbanais. Jochaidy, kaip reikėjo keisti“, – linksmai kalbėjo V. Garastas.

„Gerbiamas Premjere, kokius pokyčius matote Vyriausybės sudėtyje?“ – nedrąsiai klausiame.

„Kardinalinius. Su šitais tai kaip su arabais su turbanais kalbėtis, ar jūs matėt, kas priima sprendimus? Krašto ministerijai vadovaus Brazys, jis dabar be darbo, turi didelę krašto patirtį, tikras krašto veteranas. Vidaus ministerija išvis nesąmonė, bus Centro ministerija. Čia bus Mindaugas Lekerauskas. Kai pats negalės, jį pridengs Chomičius. Kultūros ministerija Žalgirio mūšio jubiliejui atidarys paminklą Raimondui Čiviliui. Sergejus Jovaiša kaip buvo, taip ir liks sporto komentatoriumi. Profesionalų mes nekeisime. Dar sprendžiame, kas perims vaikų ir jaunimo vairą – ar tai gal Krapikas, ar tai gal Brazys per dvi vietas pabus. Marčiulionis savo biznį turi… Bet kokiu atveju, negrų nepirksime. Juodašiknių nebus. Atsiprašau už impulsyvumą. Žinoma, kad chokejaus nefinansuosim, mūsų tikslas ne tas“.

Kuluaruose kalbama, kad Premjeras turėjo būti pakeistas gerokai anksčiau, tačiau Prezidentė negalėjo apsispręsti, kurio krepšinio stratego – V. Garasto ar Šabtajaus Kalmanovičiaus – kandidatūrą pasirinkti.

Tik pašalinus varžovą V. Garastui atsivėrė Gedimino pr. 11 paradiniai vartai. Suklaidinti teisėsaugos pareigūnai Šabtajaus žudikų ieško Rusijos tyuruose. Kalbama, kad nujausdamas mirtį Š. Kalmanovičius maldavo V. Garasto pasigailėjimo, skolino pastarajam pinigų už pamažintas palūkanas, priėmimo Kauno Rotušėje metu bučiavo V. Garastui ranką (žr. nuotr.), tačiau pastarojo širdis buvo kurčia ir beširdė.

Formalių kliūčių V. Garastą skirti Premjeru nebeliko jau po to, kai Prezidentė jo kandidatūrą suderino su Rusijos Premjeru Vladimiru Putinu susitikimo Helsinkyje metu.

Andriui Kubiliui apie pokyčius planuojama pranešti rytoj apie pietus.