Drąsaus portreto rungtyje pirmauja žirklių meistras

Sau 25, 2010

Pirmadienį policija žurnalistams, visų pirma tame skaičiuje KITOKS naujienų portalo milzinai.com korespondentams,  pademonstravo galimus ieškomiausių įtariamųjų nuotraukas, apdorotas specialiomis kompiuterinėmis programomis: bandoma numatyti, kaip per tam tikrą laiką gali pasikeisti besislapstančių įtariamųjų išvaizda.

Konkursui pateikti 66 individualūs ir kolektyviniai darbai iš 9 šalies policijos komisariatų. Daugelis jų skirti interpretacijoms Drąsios šalies prekės ženklo Kedžio tema. Štai 6-ojo Vilniaus policijos komisariato vyresnysis inspektorius Lučianas Kazlauskas pateikė net tris savo įsivaizduojamas drąsias vizijas. Visose jose Kedis pavaizduotas su dirbtiniais ūsais. Darbai atlikti technika Fotošop. Ne visi pareigūnai draugauja su kompiuteriu. Nuotraukos neretai buvo dailinamos tušinukais – flomasteriais. „Jos autentiškesnės, nesukelia dirbtinumo jausmo“ – kalbėjo komisaras. Lučiano kolega Giedrius Rimkūnas nuotrauką apdirbo žirklėmis, panaudodamas unikalią snaigių iš popieriaus lapo kirpimo technologiją.

„Konkurso nuostatuose buvo griežtai reikalaujama nekeisti megztuko modelio ir spalvos“ – jaudindamasis kalbėjo galbūt be penkių minučių festivalio laureatas.