Mergaičių apipjaustymui – ne

Sau 25, 2010
Pakol Žmogaus teisių gynėjai svarsto apie mergaičių apipjaustymo teisingumą Europoje, Afrikos gyventojai praneša, kad tai – jų kulinarinis paveldas, atėjęs iš religijos.

Pavyzdžiui
Švedijos pilietė, seniau gimusi Afrikoje, paima ir nuveža savo dukrą į savo gimtinę – Somalis – ir užsako dukros apipjaustymo procedūras, kurių metu mergaitė apipjaustoma.

Mergaitėms nesuleidžiami nuskausminantys vaistai, joms tiesiog nupjaunama ir prisiuvama.

ES šalys tai laiko nusikaltimu ir, net esant mergaitės sutikimui, pasodina į kalėjimą ilgiausiems metams ilgiausiems.

Afrika

Iš tam tikros dalies su šia seniena kovoja ir Afrika – jau 25 – žemyno valstybės pasirašė dokumentą, kad geriau mergaičių neapipjaustyti.

Bet iš kurgi atklydo ši tradicija? – klausia savaitraštis delfi. – Iš Egipto – atsakome.

Senovėje mergaites apipjaustydavo, kad nebūtų joms gera mylėtis, o tuo pačiu ir galėti išduoti savo vyrus. Kad prisiūti dalykai garantuotų skaistybę ir mergaitė apsivalytų nuo blogų dvasių.

R. Kirilkina išsiskyrė?

Žinomas lietuvių padangėje dainininkė R. Kirilkina taip pat viešėjo Afrikoje pas savo senelį Bonifacijų. Daugelį metų vieša paslaptis atskleista šiandien – paslapties šydą praskleidžia kitoks naujienų portalas milzinai.com – R. Kirilkina viešnagės metu apipjaustyta bei jai prisiūti nekaltybės dalykai. Ir tik dabar paaiškėjo, kad per daugybę santuokos metų dainininkės vyras suomis M. Hakkinennas taip ir neįminė šios paslapties, dėl to neištvėręs ir padavęs skyrybų.

ES teisė

Dideli ginčai vyksta tarp gynėjų – pažeidimas tai ar nepažeidimas? Afrikos moterys sako, kad ne, nepažeidimas. Europos moterys sako, kad pažeidimas. Mergaitės nesako nieko. Tai gal bendrai pažeidimas.