Vilniuje uždrausta prekiauti gintariniais karoliais

Grd 16, 2009

Net pusės metų kūdikis vidurnaktį išmestas iš lopšio ir paklaustas, kas yra Vilniaus simbolis, nedvejodamas atsakys: gintariniai karoliai. Nepamainomu Vilniaus miesto simboliniu suvenyru  gintariniai karoliai tapo dar aisčių pagonių laikais. Jais kaklus puošia ir žilagalvės senelės, ir įžūlios moksleivės, kurioms dar viskas priešaky ir viskas rūpi pačiupinėti.

Iš Kaliningrado srities importuoto gintaro apdirbimas ir eksportas į užsienį, kaip ir pramoginių renginių organizavimas, yra vienas pagrindinių iš dugno kylančios Lietuvos ekonomikos variklių. Tačiau prekeiviai Pilies gatvėje netikėtai sutriko, kai Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai turistams siūlomus karolius areštavo.

„Ar turit gintarinių karolių?“ – klausė pareigūnai. „Prašau“ – sakė prekeiviai. Tik capt ir atėmė karolius pareigūnai. „Kodėl?“ – sutrinka prekeiviai. „Paslaptis!“ – rūsčiai šaukia pareigūnai ir merkdami akį prekeiviams į ausį šnibžda: „Slaptas paties Ministro Pirmininko pavedimas!“. „Aaaaa…“ – nutęsia prekeiviai.

Kas čia dabar, kodėl iš prekeivių atimti Vilniaus simboliai, kodėl sostinėje nebeįmanoma įsigyti gintarinių karolių? – netyla klausimai, smilksta cigaretės KITOKS naujienų portalo milzinai.com redakcijoje.

„Tai čia koks įstatymas, kad turime atimti karolius?“ – retoriškai klausė dabar jau buvęs Saugumo vadovas Povilas Malakauskas ir buvo atleistas.

Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad suvenyrų rinkime nėra nieko psichiškai nesveiko. Kas kolekcionuoja skarbonkes, kas – filatelijas, o kas yra plastmasinių „mini“ bažnyčių kopijų gerbėjas. Štai Seimo nario Petro Gražulio suvenyrų kolekcijoje – gausybė suvenyrų iš aplankytų Pasaulio miestų. Va jūros balsu ošianti kriauklė iš Hargudos, plastmasinė „mini“ bažnyčios kopija iš Częstachowos, ana va štai ant lentynos – magnetukas iš Klaipėdos jūrų muziejaus.

„Kaip Sarkozy su Eifeliu per marmūzę, ki-ki“ – krizeno Mečys Laurinkus kramsnodamas chačapuri ir springtelėjo.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė krato galvą.

Spausdinti

Pasidalink

  • Lukas Miknevičius – 07/21/13
    nes berluskonis i dantis gavo su milano kattedra, tai del to kubilius uzdraude karolius, hahaha!