Krizė Lietuvos TV

Grd 11, 2009

Daugelio mūsų draugas televizoriaus pultelis sunerimęs klausia: kur pasispausti?…

Kiekvienas pripratęs savo sudėtingą darbo dieną planuotis aiškiai ir konkrečiai: darbas, krautuvė, panorama, vieniems – Moterys meluoja geriau, kitiems – Moterys meluoja blogiau (leisime sau pajuokauti), tretiems – Rutos Grynevičiutės „Paskutinis insultas“, vėliau – TV3 Žinios, na, o po jų – LNK Žinios – įprasta kaip du kardu.

Vėliau mielas žiūrovas susiskirsto į tam tikras stovyklas – vieni dar dėl tvirtumo pakartoja Vakaro žinias, bet kitiems jau gana, jis žiūri „Kalėjimo bėglius“, „Dingusius“, „Nusikaltstamus protus“, „Kobrą vienuoliką“ ar kitą programą.

Taip užsitikriname savo ramų būvį ir, darsyk leisime sau pajuokauti, stingą. Žinojimas, kad šaldytuve tikrai rasi šešius alaus, kad vaikai sveiki, kad ketvirtadienį rodys „Kobrą vienuoliką“, o LRT nė nebandyk jungti – ten Deivydas su seniais dainuoja, penktadienį – „Duokim garo“ ir apskritai nieko nerodo per televiziją, šeštadienį – chorų dešimtukas, o sekmadienį – išminčius Čiakuolis, šis žinojimas ir saugo mus, tai mūsų ramybė, tai mūsų gyvenimas!

Tačiau Advento proga Lietuvos televizijos mums padovanojo staigmeną – chaosą, visišką betvarkę, nerimą ir liūdnus vakarus…

Kur dingo išmintingieji, kupini paslapties, subtilaus jumoro ir pareigos „Nusikaltstami protai“? Kiekvieną vakarą kaustę prie ekrano nuvargusį lietuvį, narplioję sudėtingiausias, rodos, neišaiškinamas bylas? Dabar mums per jėgą primesta „Vienos kriminalinė policija“.
Na, tiria jie tuos nusikaltimus… Bet vaikiški ten Austrijoj tie nusikaltimai – kažkas pardavinėja ikrus, kažkas kažką užmuša – nėra ką ten aiškintis. Įtampos – nulis. Juokauja policininkai nesustodami. O kur atsakingas požiūris į darbas? Nebloga ten policininkė, bet mūsų gyvenimai jau sujaukti. Jau sujaukti jau.

O „Kobra vienuoliką“ – kur?! Kas gali prilygti šių vyrukų profesionalumui, jėgai, pasišventimui ir dailiam automobilių vairavimui? Niekas. Gal tik Asta Valentaitė, bet jos gi nerodo.

Kas jum žiūrės ble sveikatos abc?.. Čia gi Grei anatomija laikas!..

Nemylit jūs, televizijos, mūsų. Negaila jums mūsų. Jum tik reikia, kad penkis litus kur nors pervestumėm. Jum kažkokie našlaičiai svarbiau už mus. Ačiū už Adventą, pasityčiotojai.