Diskusija prieš tvirtinant Lietuvos biudžetą – gyvai!

Grd 10, 2009

Seimas ketvirtadienį ketina patvirtinti rekordiškai didelio – 5 mlrd. litų – deficito kitų metų biudžetą. Nesėkmingas balsavimas dėl biudžeto galėtų baigtis ir Andriaus Kubiliaus Vyriausybės griūtimi.

Panagrinėkime, iš ko susideda konservatorius tėvynės sąjungos kalinių tremtinių katalikų demokratų pirmininkas premjeras A. Kubilius.

Nekantriai laukdami balsavimo rezultatų, šia tema KITOKS naujienų portalo milzinai.com studijoje diskutuoja Nacionalinio krepšinio korifėjas Vladas Garastas, Opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, rašytoja Jurga Ivanauskaitė ir daktaras psichopatologas Olegas Lapinas. Modelė Asta Valentaitė neatvyko. Diskusiją moderuoja buvusi Latvijos Respublikos Prezidentė Fryka Vyka Braiberga.

Dalyvauja vertėjas, ant stalo – servetėlės ir mineralinio vandens „Neležavenka“ butelėliai. Pateikiame stenogramą.

Fryka Vyka Braiberga: Tai prašom tada, dėl Kubiliaus sandaros, pasisakom ratu.

Asta Valentaitė: nedalyvauja.

Olegas Lapinas: siūlyčiau gerbiamą premjerą išnagrinėti keliais pjūviais: fiziologiniu, dvasiniu ir finansiniu…

Vladas Garastas: prieštarauju! Kubilius yra kaip negras, kuris žaidžia „Žalgiryje“. Aš jį išvaryčiau iš karto. Neugdo, kas ką ten ugdo, juodašikniai žaidžia Vyriausybėje, tuštuma!..

Fryka Vyka Braiberga: Vladas, Vladas, ramiau!

Valentinas Mazuronis: leiskite man pasisakyti. Aš jūsų nepertraukinėjau. Manau, kad Kubiliaus viduje – tuštuma. Neabejoju, kad ūkio ministro Kreivio viduje – tuštuma. Manau, kad sveikatos ministras Čaplikas iš vidaus absoliučiai tuščias. Dar manau, kad Masiulio viduje yra tuštuma, vagia.

Olegas Lapinas: sutinku, ir manau, kad mūsų klausytojai taip pat sutiks su gerbiamu opozicijos lyderiu, kad premjero viduje – tuštuma. Kur ji prasideda? Yra kelios galimybės: visų pirma, nuo vaikystėje skaityto nespalvoto elementoriaus ir gerų, ištikimų bendrapartiečių. Gali būti, kad lyderio tuštumos priežastis – vaikystėje girdėtos motinos dainos, suolelis prie namo vartų, beržas lauke, kur moja mums šakomis. Premjero vidinės tuštumo priežastis gali būti ir pavydas pavasarinei varnėno trelei arba netgi sena tėvo budionovkė. Priežasčių gali būti daug…

Valentinas Mazuronis: aš jūsų nepertaukinėjau! Manau, kad Seimo pirmininkės viduje – tuštuma. Ir socialinių reikalų ministro viduje – tuštuma. Finansų ministrės viduje – tuštuma! Ačiū.

Asta Valentaitė: nedalyvauja.

Fryka Vyka Braiberga: ačiū, Valentinas. Vladas, prašom.

Vladas Garastas: ačiū, Fryka. Stebėjau beveik visas moterų krepšinio rinktinės dvikovų transliacijas iš Brazilijos ir galiu pasakyti viena – premjerui turi būti gėda. Jo viduje – tokia tuštuma… Slegianti tuštuma! Nereikia jokių šūkių. Daugiausia, ką galime padaryti, – paskirti naują premjerą.

Fryka Vyka Braiberga: ačiū, Vladas. Valentinas, prašom.

Valentinas Mazuronis: ačiū, Fryka, nepertraukinėkit! Aš pritariu psichopatologas Olegas Lapinas, kad premjero viduje yra tuštuma.

Olegas Lapinas: ačiū, Valentinai. Gal pakalbam, kaip užpildyti premjero vidinę tuštumą?

Fryka Vyka Braiberga: gal nereikia…

Olegas Lapinas: gerai, nereikia. Apmaudu biški…

Asta Valentaitė: nedalyvauja.

Fryka Vyka Braiberga: Ar visi pasisakė? (žiūri dalyvių sąrašą, skaičiuoja dalyvius). Senas sąrašas, sąrašą reikia atnaujinti. Tai ačiū tada visiems, viso gero. O kokie gi žiūrovų balsavimo rezultatai? (žiūri į monitorių).

Valentinas Mazuronis: ačiū, Fryka, viso gero!