Daugiavaikė Margaulevičių šeima dvynukų inkstus išnuomojo farmacijos bendrovei

Grd 9, 2009

Verslo naujienų pasaulyje KITOKS naujienų portalas milzinai.com skelbia, kad baigiantis sėkmingai pandeminio gripo epidemijai farmacijos bendrovės kuria naujas sveikatinimo programas.

Trečiadienio rytą šampano kamščių salvė perskrodė farmacijos kompanijos „Litauisches Kidney Inc.“ būstinę.

Taures į viršų kėlė kompanijos vadovai, pirmosios daugiavaikės šeimos, pasirašiusios dvynukų Andriaus ir Vykinto inkstų nuomos sutartį, tėveliai ir populiarios televizijos laidos „Bobų turgus“ vedantysis Edita Mildažytė. Į renginį kviesta Asta Valentaitė atsiprašė ir neatvyko.

Laimingųjų mažylių inkstai bus parduoti „Litauisches Kidney Inc.“, o vėliau šeimyna juos iš bendrovės palankiomis sąlygomis galės nuomotis.

Šeimos galvai netekus darbo, Margaulevičių šeima susidūrė su dideliais finansiniais nesklandumais, įklimpo į tam tikras skolas. Tartum Pasakų fėja šioje situacijoje šeimai lazdele nusišypsojęs Edita Mildažytė supažindino Margaulevičius su „Litauisches Kidney Inc.“ vadovais. Šie ir pasiūlė šeimai pagalbos paketą, už kurį kredito išmokėjimo terminas atidėtas net dvejiems metams.

Atspindėdamas sietynų šviesos spindulius šampano taurių purslų žaisme ir perlo karolių vėriniuose Edita Mildažytė sakė, kad tai yra gana įprasta praktika visame Pasaulyje. Tiek valdžios organų pastatai, tiek žmonių organai dažnai yra parduodami ir iškart išsinuomojami iš naujųjų savininkų. Taip atsiranda papildomų pinigų ir atkrenta sveikatos priežiūros kaštai. „Teisingas sprendimas, – kvėpavo Edita Mildažytė. – Ką gali žinoti, galbūt Andriuko ar Vykintuko karma purvina ir vienas iš jų nesulauks nė pilnametystės. Tuomet tėveliams užtektų lėšų kito kūdikio studijoms, pažintinėms kelionėms“.

„Kas atsitiks, jei šeimyna nebeturės pinigų mokėti už vaikų inkstelių nuomą?“ – teiravosi milzinai.com rubrikos Sveikatos BCD redaktorius.

„Taip tikrai nebus, – ramino „Litauisches Kidney Inc.“ atstovai. – Lietuvos ekonomika jau pasiekė dugną ir pradeda kilti į viršų. Tėvelis Margaulevičius 2011 – 2012 metais tikrai ras darbą ir šeima išgalės mokėti už Andriuko ir Vykintuko inkstus. Antra vertus, Pasaulyje ir be jų yra daug nelaimingų vaikų, laukiančių transplantacijos“ – pokalbį nutraukė užsakovo skambutis.

„Ačiū Dievui“ – sako BCD redaktorius.

Farmacijos bendrovės marketingo padalinio vadovai pripažįsta, kad įkalbinti tėvelius pasirašyti išperkamosios inkstų nuomos sutartį buvo labai sudėtinga. „Tai buvo darbo, o ne populizmo metai. Padarėme viską, ką galėjome. Margaulevičių šeimos santykiai grįsti meile, pasitikėjimu ir prieraišumu. Jie ne iš karto sutiko su gelbėjimo plano schema“ – teigė vadovai.

Vis dar pasitaiko marginalinių grupuočių, reikalaujančių Vyriausybės pakeisti požiūrį į organų transplantaciją. Savo nuomonę jiems leista išsakyti prie keletą metų nebeveikiančių Sporto ir koncertų rūmų.