Trečiosios Bobų vasaros minėjimas Lietuvos sostinėje

Grd 3, 2009

KITOKS naujienų portalas tęsia straipsnių ciklą, skirtą klimato atšilimo populiarinimui. Procese matomi teigiami rodiklių normatyvai – vis daugiau Šiaurės Europos valstybių pasirengusios nusimesti kailinius ir prisijungti prie Vilniaus Milžinų pakto.

Viena pirmųjų šilumos kregždžių – tris kartus per rudenį minima Bobų vasaros šventė. Pabrėžiame – merginos ir moterys vasaros džiaugsmais jau gali mėgautis ne vieną, o tris kartus iki šaltojo metų periodo, trečiasis kartas prasideda būtent žiemos pradžioje. Ir tai dar ne viskas, dar žadame stiprinti klimato atšilimą kaip ir visuomenės įsitikinimą šilumos nauda.

3-iosios Bobų vasaros pradžia Vilniuje buvo paminėta jau tradiciniu tampančiu plikų merginų ir moterų iki keturiasdešimties metų amžiaus bėgimu centrinėmis sostinės gatvėmis. Ar pagausime aukštyn Pilies gatve bėgančią viliokę, ar apsiginsime nuo Vokiečių gatvę skrodžiančių nimfų? Klausimas neatsitiktinis, nes neretai sportininkės smalsuolių veiduose palieka kanopos žymę, ne vienam jau gerokai sutrumpinusios gyvenimo trukmę buvo padariusios… Tik nepakliūk įniršusiai, alkanai bobai po kojų – gėdą pasidarysi.

Bet grįžkime į politikos vandenis. Kalba neina apie Afrikos negrus – tiems ir taip karšta, tiems ir taip trūksta gėlo vandens ir oro vėdinimo infrastruktūros. Deja! Visi lygūs, tačiau niekas nesutiks, kad Pasaulio raidos prioritetus apspręstų ant raudono balsavimo mygtuko padėta juoda gruoblėta ranka. Mozambikas ten, Kulalumpūras, Ganžau, kiti menkai išvystyti agrarine žemės šaka paremti ūkiai. Mums reikalingas progresas ir pasirėmimas šimtmečiais išsaugota autentiška kultūra.

Reikalingi įrodymai, pavyzdžiai? – prašom! Kalėdų Senelis iš Laplandijos privačiame pokalbyje pritaria, kad sėdėjimas prie pečiaus ištisus metus, kur net interneto ryšys trūkinėja, yra apgailėtinas. O ir pelningų užsakymų šiuo metu negausu – vaikai sužvėrėję, jų tėvai taip pat pagatavi atimti ne tik Senelio kepurę, bet ir lazdą. Net Vilniaus savivaldybė įsileido tik pateikus dokumentus, kad Senelio kelionės ir apgyvendinimo išlaidos padengtos nuosavomis lėšomis. Tai kur dar Kalėdų Seneliui eiti?

Tai ar būsim žvėrys? O gal saugosime gamtą ir legendinę Kalėdų Senelio istoriją? Nebūkim žvėrys. Saugokim gamtą ir legendinę Kalėdų Senelio istoriją. Įsukime kiekvienas po lemputę. Sušildykime atmosferą, sušildykime gamtą, ne paskutinis dalykas, – tarpusavio santykius.

Tik nuoširdžiu pasitikėjimu ir atjauta paremti santykiai leis įtakoti, kad klimato atšilimas netaptų korumpuotų klanų galimybe pasipelnyti mokesčių mokėtojų pinigais, o tvariai vykdyti pažadus šildyti klimatą ir tolygiai skirstyti būsimas pajamas komunalinio ūkio gyventojams.

Spausdinti

Pasidalink

  • Audrius Gostautas – 07/21/13
    Labai pritariu straipsniui, apmaudu, kad Vyriausybe tiek mazai lesu skiria aplinkosaugos projektams! Suprantu, kad kai valde komunistaim, bet dabar juk visos galimybes atviros!