Savaitės kurjeris. Kur kreiptis?

Grd 2, 2009
Šiandien ne vienas savęs klausiame, kas mus apsaugos? Nuo korumpuoto politiko? Nuo besaikio verslininko? Nuo krizės, galų gale?
Tiesmukai mums niekas neatsako. Visi meluoja. Valdžia sako, kad politikai visai nekorumpuoti, bet TV publicistika byloja ką kita.

Nuo verslininko? Niekas neapsaugos nuo verslininko, gal tik Lukašenka koks apsaugos, bet ir tai ne mus, o kitus apsaugos nuo verslininko.

Nuo krizės? Premjeras kalba, kad tai jis pats ir saugo mus nuo krizės, bet visi kiti sako, kad taigi nesaugo. Tai kažkas juk būtinai meluoja.

Gal tada Dievas? Užtenka pasiskaityti Jobo knygą ar prisiminti, kaip savo sūnų saugojo.
O paskui dar paaiškėjo, kad specialiai nesaugojo. Tai, vadinasi, ir mūsų specialiai nesaugos.

Sakote, apsisaugokime patys? O kaip pačiam apsisaugoti nuo korumpuoto politiko, jeigu jis yra korumpuotas politikas?

Reik rašyti laiškus į Seimą, į Strasbūrą, galų gale, į savivaldybę, žiniasklaidai. Kažkas turėtų apsaugoti. Seime visada padės, tik laiške būtinai reikia parašyti, kad rašo rinkėjas.

Reik kreiptis į žiniasklaidą. Jie parodo, viską nušviečia. Pagauna už rankos nesąžiningą politiką. Grinevičiūtė moka nepastebėta iš kišenės net kyšių pilnas pinigines ištraukti.

Bet yra žurnalistė, kuri nuo visko apsaugoti gali. Ji yra labai negraži ir panaši į berniuką, todėl kalbinant politikus, verslininkus ar krizę, visi jai sako, kad nenori kalbėtis ir kad nekomentuos. O ji tada eina iš paskos jiems ir vis tiek klausia su berniukišku balsu: „O kodėl jūs dabar darbe?“, jai sako, kad nekomentuos, atidaro duris, išeina iš patalpos, o žurnalistė irgi prasmunka ir klausia „O kodėl jūs dabar darbe?“. Ir taip paklausia šešis kartus, o jai nesako niekas, nes nenori su tokia negražia kalbėti, nekalti jie. Neėmė jie kyšio ir nevogė iš mūsų nieko. Tai čia nuo tos žurnalistės saugotis reikia, taip išeina.