Grupės „Akvarium“ restruktūrizacija patvirtinta kaip ir planuota

Lap 18, 2009

Mąžta ir miršta rusiško roko gerbėjų gretos. Likę dažnai nebesukrapšto pinigų bilietui ar plokštelei, verčiau renkasi butelį pigesnio vyno ar bilietus į filmą. Galą su galu bandančios sudurti grupės imasi nestandartinių sprendimų, trumpina koncertų programas ir dainų tekstus, vilioja klientus smulkiomis dovanėlėmis ir akcijomis.

Ne išimtis pasidarė ir garsiajam „Akvariumui“, šiemet šventusiam grupės 85-metį. Į grupės biudžeto dugną jau žiūri Naga Sudby. Nuspręsta taupyti su kūryba ir pasirodymais susijusius kaštus. Grupės lyderis Borisas Grebenščikovas daliai muzikantų ruošia atleidimo lapelius.

„Borisas pritarė ir patvirtino naują grupės struktūrą bei didžiausią leistiną muzikantų skaičių – 7″, – guodžiasi Olegas Surutdinovas, grupės smuikininkas.

Grupės lyderio Boriso Grebenščikovo teigimu, 2 iš 7 likusių muzikantų turėtų perimti grupės „Čaif“ funkcijas po jos naikinimo. Šiuo metu grupėje „Akvarium“ yra 14 etatų, 2 iš jų neužimti.

Gerbėjus, sunerimusius dėl to, kad reorganizacijos tikslas yra ne sutaupyti, o tik atsikratyti neparankiais muzikantais ir atverti duris „saviems“, Borisas ramina: pagrindinis permainų tikslas yra ne taupymas, o efektyvus ir skaidrus grupės valdymas.

„Šiai dienai „Akvariume“ yra beveik keturiolika muzikantų, bet mėgstamų dainų žmonės laukia du metus, neaišku, kas už kurį instrumentą atsakingas, dubliuojama daugelis garsų, – piktinosi gyvoji ikona. – Priversiu muzikantus daugiau muzikuoti savo darbo vietose, o ne rūkyti už kampo, tą jie galės daryti laisvu metu. Kuo mažiau žmonių, tuo labiau visi žino savo natas, aišku, kas atsakingas už vieną ar kitą instrumentą“.

Kaip dubliuojamų funkcijų pavyzdžiai pateikiami smuiko ir sintezatoriaus atliekamos natos „sol“, būgnininko ir perkusininko daužymas per mušamuosius.

Savo gitarą Borisas ketina parduoti privatininkams, o vėliau ją nuomotis. „Tai įprasta praktika, – kalbėjo Borisas. – Praktika įprasta“.

B. Grebenščikovas neigia, kad smuikininko Olego Surutdinovo atleidimo priežastis yra pastarojo tautybė. Esą jam nesvarbu, kokios tautybės muzikantai groja: rusai, žydai, ukrainiečiai ar žydai. Pirmiausia vietos grupėje neteks tie, kurie stokoja kvalifikacijos ir skleidžia mažiausiai garsų.

Savo ruožtu smuikininkas KITOKS portalui milzinai.com teigė, jog labiausiai visus piktina faktas, kad nėra nustatyta tikslo – kiek norima sutaupyti. „Kas apskaičiavo, kiek Akvariumas išleis kompensacijoms, išmesdamas mus į gatvę, kur dabar mums groti? Juk siūlėme ir nemokamų atostogų, galbūt retesnio, epizodinio grojimo priemones“.

 

Grupės perkusininkas patikino, kad muzikantų teisės groti bus ginamos visais įmanomais teisėtais būdais – sprendimai skundžiami teisme, jei prireiks, organizuojami piketai. Įtūžę išvaryti muzikantai „Akvariumo“ atliekamų baladžių metu šlamės atleidimo lapeliais.