Vakarienė už 400 litų. Realu?

Spa 28, 2009
 
KITOKS naujienų portalas tęsia pagalbos ranką asmenims, neišvengusiems krizės pinklių. Šiandien esame priversti apsipjaustyti, taupyti pramogų, o kartais ir būtiniausių poreikių patenkinimo sąskaita. Tikimės, kad ir šis patarimas padės jums, malonūs skaitytojai, taupiai ir efektyviai elgtis su finansinėmis lėšomis.

Taigi ar realu dviems sunkmečio akivaizdoje susispausti ir pavakarieniauti už 400 litų? Daugelis mūsų nuolatinių skaitytojų tik piktai nusišypsosis. Puikiai suprantame, kad normaliomis sąlygomis tokia vakarienė atrodytų apgailėtinai, prilygtų niekingam statybininko gimtadieniui arba nykiai valstybės tarnautojo kasdienybei. Tačiau neskubėkime teisti. Atlikime nesudėtingą socialinį eksperimentą.

Tarkime, jums paskambino seniai nematytas bičiulis pavadinkim jį santykinai Mindaugas ir pakvietė kartu pavakarieniauti penktadienio vakarą miesto kavinėje. Neskubėkite aklai priimti kvietimo. Juk žymiai ekonomiškiau maistą ruošti namų sąlygomis. Pasakykit Mindaugui, kad esate ant biuletenio ir į miestą eiti negalite, kad bendradarbiai nematytų. Tai davai tada Mindaugas kai ką nuperka ir ateina pas jus į butą pavalgyti.

Paruoškime lenkti skaičiavimui pirštus.

Ligonims įprasta dovanoti bananus. Greičiausiai Mindaugas atneš du kilogramus šių vaisių (4 Lt), dar nupirks mineralinio „Vytautas“ (2 Lt). Dar liko 394 litai. Paprašykite bičiulio atnešti 12 bonkų alaus kalsbergas (35 Lt). Norėdamas ligonį palepinti, Mindaugas paims dvi skardines kalmarų (12 Lt) ir keturis pakelius vytintų dešrelių (viso – 16 Lt), du pakelius kavos jakobs (24 Lt), keturis butelius akcijinio balto sauso vyno „Paradizė“ (32 Lt). Liko 279 litai.

Tuo tarpu pašaukite į orkaitę marinuotą vištą (12 litų), už keturis litus priskuskite ir supjaustykite bulvių. Tik 60 centų kainuos svogūnai, o žurnalo „Žmonės“, kurį Mindaugas skaitys jei nerasite dialogo, kaina – 2,40 Lt. Užkandai pravartu papjaustyti liežuvio (8 Lt) ir paskaninti jį majonezu su krapais (4 Lt). Artimą bičiulį nudžiuginsite tortu su paukščių pienu „Gimtadienis“ (22 Lt). Paimkite dvi bonkas akcijinio balto sauso vyno „Paradizė“ (16 Lt). Liko 214 litų.

Ar tikrai krizės akivaizdoje vakarienės metu būtinas gyvas ansamblis? Mindaugas nupirks populiariausių šlagerių plokštelę (15 Lt). Atsisakykime kekšių. Internete (30 Lt/mėn.) apstu plikų gražuolių, visų ir vardų neatsiminsi.

Skamba jau skambutis į duris! Gal tai Asta Valentaitė? Ne, tai bičiulis pavadinkim jį santykinai Mindaugas. Dar akimirka, ir jis jau jūsų glėbyje. Iš Mindaugo kišenių pažyra krabų lazdelės (3 Lt), blokas cigarečių vinstonas (61 litas), žiebtuvėlis BIC (2 Lt), marinuota višta (12 Lt). Mindaugas atėjo ne tuščiomis – artėjant šv. Kalėdoms atnešė jums nukirstą ir į plastmasinį puodą su žemėmis įkištą gyvą eglutę (20 Lt).

Lieka tik 71 litas… Už 8 litus stalą papuoškite romantiškomis žvakėmis. Pavaišinkite svečią marinuota višta (12 litų) ir krabų lazdelėmis (3 Lt). Būkite iš anksto nupirkęs keturias bonkas alaus utena (12 Lt). Stalą paskaninkite trimis dėželėmis raudonųjų dirbtinių ikrų (21 Lt). Intymios vakarienės stalą papuoš bonka akcijinės telilos (0,7 l, 40 Lt).

Susidarė 25 litų deficitas, o taip norėtųsi su bičiuliu pakelti po taurę akcijinio balto sauso vyno „Paradizė“? Tuoj pat prie telefono aparato ir sukti bičiulio Andrius numerį! Pasiskolintus 100 litų tikrai tikrai grąžinsite pirmadienį. Tegu Andrius atneša keturias bonkas (32 litai).

Lieka 43 litai, bet juk nenorėsite, kad Mindaugas jūsų bute smirdėtų iki tamsios nakties? Tiesiate bičiuliui 20 litų ant taksi ir tariate „Viso gero“. Lieka 23 nepanaudoti litai. Kaip matote, kuklus ir jaukus vakaras su bičiuliu pavyko.

Pavyko ne tik tilpti į nustatytą sumą, bet ir sutaupyti 23 litus. Investavimas – tikrai perspektyvu ir naudinga, tik svarbu prisiminti, kad pirminė jo paskirtis – ilgalaikių šeimos finansinių tikslų realizavimas.