Nesvetingoje Latvijoje bumbtelėjo meteoritas

Spa 26, 2009

Atšiaurioje Lietuvos kaimynėje Latvijos Respublikoje kaip bumbtelėjo meteoritas ir paliko didžiulį kraterį, aplink kurį susiformavo didžiulės liepsnos ir pragaro sieros kvapas. Kaip praneša specialusis KITOKS naujienų portalo milzinai.com korespondentas Latvijoje Bauskas Vielikans, stebėkite filmuotą reportažą.

Taip su nedideliais techniniais nesklandumais prasidėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės atsisveikinimo per Lietuvą turas. Penkerius metus trukusi Rimantės Šalaševičiūtės kadencija vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigose baigiasi šį gruodį. Seimo pirmininkė Irena Degutienė, turinti įgaliojimus apsispręsti dėl kandidatūros į šias pareigas, tvirtina, kad R.Šalaševičiūtė tikrai nebus į jas teikiama.

Pirmieji atsisveikinimo renginiai turėjo vykti Lietuvos šiaurėje, Biržų ir Pakruojo savivaldybėse. Biržuose ir Pakruojyje planuota surengti spalvingą vaikų – balionų šventę, iškabinti aktyviausių rajonų pedofilų sąrašus ir dalinti receptus nemokamai cheminei kastracijai.

Siekdama išsiskirti originalumu ir gracija, kontrolierė į turą išvyko raketiniais hidrofonais. Ši nauja, Lietuvoje dar nebandyta oro transporto priemonė dar neturi tinkamos kvalifikacijos pilotų. Žinoma tik tiek, kad norint judėti raketiniais hidrofonais, būtina kuo stipriau pūsti raudonuosius propelerius.

Greičiausiai dėl per smarkaus gazo pedalo paspaudimo, raketiniai hidrofonai su Rimante Šalaševičiūte priešaky išvystė neįprastą greitį ir aukštį, o paskui kaaaaip dėjo žemyn tiesiai į Latvijos šiaurėje esančio Mazsalacos miestelio apylinkes, baaach!, palikdami didžiulį kraterį.

Bėda viena nevaikšto. Netrukus nelaimės vietą apspito alkani latviai, kurie atėmė konservų atsargas, ekipažo drabužius ir nulupo visas metalines raketinių hidrofonų detales. Dėl techninių nesklandumų atsisveikinimo su kontroliere šventė Biržuose ir Pakruojyje nukelta kelioms dienoms į priekį.

Raketiniai hidrofonai – nauja greitaeigio oro transporto priemonė, kuri pirmą kartą buvo pristatyta šiais metais Vilniuje vykusio Baltarusijos – Lietuvos ekonomikos forumo metu. Raketinius hidrofonus gamina Minsko Troleibusų Kombinatas. Pirmąjį raketinių hidrofonų komplektą minėto forumo metu įsigijo Vaiko teisių kontrolieriaus tarnyba.

„Havariat niepauvieziot, jeli černy kot darohu peridiot“ – komentavo Minsko Troleibusų Kombinato direktorius Hrihorij Skovoroda.

Įvykio vietoje pasklidęs pragaro sieros kvapas pasėjo įtarimus, kad profesorės sesuo R. Šalaševičiūtė taip pat yra ne moteris, o Robotas.

Latvijai nesiseka jau kuris laikas subalansuoti biudžeto, ji sulaukia Tarptautinio valiutos fondo ir kitų kreditorių grasinimų dėl priemonių, kurių galimai bus imtasi jei šalies vyriausybė neras būdų apriboti savo išlaidas.