Įkūrė VEMOD‘ą

Spa 21, 2009

Lietuvą sudrebinus pedofilijos skandalui, KITOKS naujienų portalas milzinai.com sąmoningai susilaikė nuo bet kokių komentarų tiek iškrypėliško potraukio vaikams, tiek vaikų teisių kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės veiklos tema. Padidintas žiniasklaidos dėmesys galėjo trukdyti atatinkamų žinybų darbą.

Dabar, aistroms numirus ir pedofilijos skandalui sėkmingai pasibaigus, sutinkame praskleisti paslapčių kortas. Pasirodo, šuo pakastas ten, kad vaikų kaip skęstantis šiaudo griebėsi Lietuvos Vyriausybė.

Ūkio ministras teigė, kad neturėdami natūralių gamtos išteklių ir negebėdami su kaimyninėmis respublikomis konkuruoti inovacijų ir moderniųjų technologijų srityse, turime atsigręžti į tai, ką turime brangiausio – savo vaikus.

„Kirkilo vyriausybė kalta, – abejingai kalbėjo Darius Kreivys. – Sukėlusi nepagrįstas viltis didžiulėms išmokoms, privertė jaunas šeimas gimdyti galybę vaikų. Dabar turime du kelius – mažinti pensijas ir socialines išmokas arba atsisakyti dalies vaikų. Tarptautinis valiutos bankas sako, kad vaikai yra labai svarbus ekonominis resursas. Nusprendėme juos parduoti. Štai ir Milžinas TM Žydrūnas Ilgauskas jau įsigijo keletą. Kaip sakydavo mano teta, brangus tėvam vaikas, bet ir čia turi būti saikas“.

Prie Ūkio ministerijos vaikams ir jų dalims į užsienį parduoti jau įkurtas Vaikų eksporto meilei ir organų donorystei departamentas (VEMOD). VEMOD’as jau turi direktorių, verda karštos diskusijos dėl keturių jo pavaduotojų portfelių paskirstymo. Iki 2010 metų pabaigos planuojama perskirstomų vaikų procentinį ekvivalentą padidinti 200 proc.

„Viena didžiausių problemų yra ta, kad vaikai neretai stipriai skiriasi vienas nuo kito, – kalbėjo vaikų teisių kontrolierė. – Vienas žiūrėk aukštesnis ir gabesnis, apsiskaitęs, tikras Milžinas TM, o kitas – smulkus ir vangus, tartum priplotas, iškart matyti, kad daugiausia ką galės pasiekti gyvenime – būti nuolat ant bankroto ribos balansuojančios Ypatingai Smulkios Bendrovės (YSB) vadovu. Skirtingi yra vokiečių ir žydų, sportininkų ir politikų vaikai – iš toli matosi, – kontrolierė žurnalistams skirtumus rodė rodomąja lazdele. – Sekdami Europos Sąjungos direktyvomis visiems vaikams stengiamės suteikti vienodą formą. Užsienio užsakovus jie pasiekia unifikuotas paketais, brokas neviršija dviejų procentų brokuotų paketų, moderni pjaustymo, svėrimo ir pakavimo įranga padeda taupyti elektrą, – džiaugėsi kontrolierė.