Į pagalbą skubantiems didmiesčio gyventojams

Spa 9, 2009

 

Net jei esate visiškas nevykėlis, neturintis jokių vilčių atsikratyti spuogų ir susirasti vienintelę savo gyvenimo moterį arba esate paėmęs būsto paskolą litais, išeitis yra. Maršrutinis mikroautobusas jus sparčiai nugabens į tašką B.

Išeik ant gatvės, iškelk ranką į viršų ir žiūrėk – šalia tavęs jau žvilga gražuolis miesto gatvių ekspertas. „Ar per Kalvarijų eina?“ – atplėšusi duris ir į Latvijos vidų įkišusi galva smalsauja labai neseksuali, blankiai ruda odine striuke pasipuošusi su akiniais moteris Eugenija.

Taip taip, vyresnio amžiaus žmonės mikroautobusą dažnai vadina Latvija. Neturinti savo istorijos ir kultūros šalis, kurioje engiami kitataučiai, nenusipelno gražesnio pavadinimo negu kad autobusas. Latvijos ekonomika lėkšta ir skystablauzdė, daugybė žmonių jau yra emigravę, tolesnės raidos perspektyvos yra labai miglotos. Greičiausiai jau artimiausiu metu latviai turės atsigręžti veidu į Ivano vamzdį.

Mikroautobusas visus pralenks, skubantiems į darbą įpumpuos lašelį adrenalino. Py py py, ir mes jau vėl sugrįžome į savo juostą. Mirga marga šviesoforo spalvos ir lieka atgalios. Nerimą dėl galimo susidūrimo užglaistys muzikos ir ateinančių SMS žinučių garsai.

Čia visi lygūs. Šalia jūsų kėdyneje gali įsitaisyti ir solidus valstybės tarnautojas, ir bedarbio pašalpos važiuojantis atsiimti bedarbis, ir keršto bandantis išvengti pareigūnas, turintis polinkį tvirkinti mažamečius vaikus.

Tad gero kelio, tegu niekas nesugalvoja naikinti maršrutinių mikroautobusų!

Galinėse maršruto stotelėse kėdynės dezinfekuojamos, malonus vairuotojas papurškia oro gaiviklio.