Geltonimas Savickis: kai nori nugalėti, reik daug iškentėti

Spa 4, 2009
Netikėtai į Lietuvą grįžo galiūnas Geltonimas Savickis. Jis ir vėl tapo galingiausiu planetos vyru. Pergalę pasiekti padėjo G. Savickio gera mityba, susikaupimas, atsakingumas ir, be abejo, žemaitiškas užsispyrimas.

„Šiemet dalyvavome visi kartu ir buvo labai linksma įrodyti, kad mūsų čempionatas žymiai stipresnis už kitų čempionatus. Užsivėrė visos langinės, nutilo visos kalbos, kad aš galiu tik mašiną patempti, o lėktuvo tai negaliu. Tiesa,“ – Vilniaus oro uoste juokėsi galiūnas – „kaip tik šioje rungtyje kiek susimoviau, bet susumavus rezultatus vis tiek laimėjau.“

Lietuvos stipruoliui trukdė varžytis užgautas pirštas – šią traumą sportininkas patyrė netyčia ranka atsirėmęs į durų staktą, kai į patalpą užėjęs žmogus užvėrinėjo tas duris.

„Kai nori nugalėti, reik daug iškentėti“ – filosofiškai kalbėjo pasaulio stipriausiųjų čempionas nugalėtojas.

„Taip pat svarbi ir psichologinė sporto pusė. Mano konkurentai labai išgyveno, labai norėjo laimėti, na, o man užsimiršti padėjo trauma. Visąlaik apie ją ir tegalvojau.

Teko labai sunkiai nešioti: sunkiausius pasaulyje lagaminus, kažkokius akmenus, didelę konstrukciją iš metalo su dviem sunkiais sunkiais svarmenimis apačioje, man rodos, ten plytų pridėjo, kad tik sunkiau būtų. Jūs tokių dalykų gyvenime nepakeltumėt. Nepajudintumėt gal iš vietos“ – kalbėjo galiūnas G. Savickis.

„Kas paskiau? Man labai patinka „Triumfo arka“, galvoju, kad jos dalyviams reikia panašių gabumų kaip mano sporte ir daug kentėti. Todėl dabar gyvenime galvoju savo jėgas išbandyti ten, dainavime. Be to, tarp draugų ir artimųjų seniai esu žinomas kaip dainingas žmogus, linksmas. Nuolat gyvenime sunkumus pakelti man padeda daina. Treniruotėje ar už stalo – visur aš pirmas dainą pradedu“.