K. Rupumiltavičius: ką jūs suprantat.

Rgs 27, 2009
Taip retoriškai klausė žurnalistų dabar jau buvęs Aplinkos ministro patarėjas K. Rupumiltavičius.
„Nieko“ – baugščiai gūžčiodami pečiais kuždėjomės mes, plunksnos broliai.

Pirmieji

Kaip jau pirmieji rašė milzinai.com, Seimo narės A. Bukutės vyras, patekęs į pabėgimo iš auto įvykio vietos skandalą, išskubėjo pusbrolystės atostogų. Ranka plauna nugarą, bet ministras nesiėmė garbę susitepusio patarėjo atleidimo procedūrų, esą išėjo atostogų, nori pailsėti, tai kaip jį atšauksi? Vis dėlto akylieji Sodros ir Teisingumo ministerijos ekspertai netruko išsiaiškinti, kad nebūna Lietuvoje pusbrolystės atostogų, vadinasi, pramaną pakišo K. Rupumiltavičius. O jei nėra tokių atostogų, reiškia niekur patarėjas neišėjo. Ir iš tikrųjų – Kęstutis Rupumiltavičius buvo aptiktas Aplinkos ministerijos laiptinėje, tarp antrojo ir trečiojo aukštų, pasislėpęs už didelės vazoninės palmės.
Ši puiki žinia atrišo ministro Kazlausko rankas – jis iškart atleido patarėjui.

Vienos pusės nuomonė

Patsai herojus kaltę verčia mums, žurnalistams. Esą tai mes išpūtėme nekilnojamojo turto kainų muilo burbulą, laikraščiuose spausdindami per dideles sklypų, butų, garažų, sandėliukų ir namų kainas. „Vilniuje kas dieną įvyksta po 1000 avarijų, kai įkaušę vairuotojai nuvažiuoja iš įvykio vietos, ir nieko, o dabar tai nenieko“ – kalbėjo buvęs Aplinkos ministerijos klerkas. – „Visų paklauskit, visi patvirtins“.

Apklausa

Sociologinių tyrimų bendrovės Spixtum ASB milzinai.com užsakymu atliktoje apklausoje
„Ar nenieko, jei įkaušęs vairuotojas pargriauna šviesoforas ir nuvažiuoja po to kitur nepalaukęs policijos?“ apklaustųjų nuomonės pasiskirstė sekančiai:

„Nenieko“ – 78 proc. apklaustųjų

Likę apklaustieji į klausimą neatsakė arba nesuprato klausimo.

Apklausoje dalyvavo 7-9 m. Lietuvos gyventojai, skaičiuojant pasiskirstymą tarp miesto ir kaimo gyventojų, vyravo miesto gyventojai.
Skaičiuojant pasiskirstymą tarp mikrorajonų, vyravo Žirmūnų mikrorajono gyventojai.
Iš viso buvo apklausta 2 gyventojai.

K. Rupumiltavičiaus teiginys nebuvo patvirtintas.
– Kodėl jūsų žmona sakė, kad mašina Klaipėdoje, kai ji buvo Neklaipėdoje?

– Jinai sakė dėl to, kad jinai Klaipėdoje, kadangi aš jai pasakiau, o jinai manim kaip žmona tiki.

– Tai taip išeina, kad apmovėte žmoną?

– Aš nenorėjau jos skaudinti ir jai pasakiau, kad Klaipėdoj, jinai manim patikėjo, žinot, Bukutė, – šyptelėjo K. Rupumiltavičius. – Mūsų šeimoje yra labai jautrus dalykas, kai mašina Neklaipėdoje. Kai tik automobilis Vilniuje, Kaune, Panevėžio mieste, iškart mano žmonai labai skaudu – verkia, rauna man plaukus nuo galvos, rozetes ima lupinėti, sykį net unitazą išrovė. Dėl to siekdamas nervinės įtampos sumažinimo šeimoje stengiuosi, kad žmona visada manytų, kad automobilis Klaipėdoje.

Viso gero, Rupumiltavičiau.