Klonuotas Reinoldijaus Šarkino augintinis

Rgs 23, 2009

 Vilniaus veterinarai sėkmingai klonavo Lietuvos banko valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino numylėtinį – pinčerį Viliborą. Išskirtinio šundaktarių dėmesio Viliboras nusipelnė tuo, kad per pastaruosius pusantrų metų netikėtai išaugo iki treniruoto asilo dydžio. Toks spartus šiai veislei nebūdingas augintinio augimas nustebino ir šeimininką, ir visko mačiusius srities specialistus.

Augantis Viliboras ne juokais gąsdino asketiškos Šarkinų šeimos sodybos kaimynus. Nepasotinamas ėdryla naktimis būdavo atrišamas nuo būdos, sliūkindavo po gretimus namus ir rydavo viską, kas tik ant seilės užeidavo. Jo bedugniuose nasruose pradingdavo ne tik gyvuliai ir naminiai paukščiai, bet ir buitinė technika, netgi automobiliai. Kelias neseniai atsikrausčiusias mokytojų ir darbininkų šeimas Viliboras išvijo iš namų.

Gražiuoju susitarti su gyvulėlio savininku kaimynams nepavyko. Reinoldijus buvo šventai įsitikinęs, kad šunelis yra mielas ir draugiškas, o piktesnis tampa tik nuo įžūlaus kaimynų erzinimo. Neapsikentę išsigimėlio kaimynystės, rajono gyventojai kreipėsi į seniūniją ir paprašė Viliborą nunuodyti.

Tai sužinojęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas tartum pasiuto.

– Jei dar isterikuosit – atrišiu vidury baltos dienos! – piktai per tvorą kaimynams rėkė Reinoldijus. – Tada Viliboras suės paskutines jūsų santaupas! Pasprinkit! Aš pasakiau, kad šuniukas geras, vadinasi – geras!“.

Tačiau prieš porą mėnesių Viliboras nustojo ėsti ir augti. Išsigandęs, kad gali netekti mylimojo šunelio, Reinoldijus ir kreipėsi į veterinarus prašydamas gyvulį klonuoti. Šundaktariai su džiaugsmu sutiko.

– Kopija pavyko dar geriau už originalą – ir didesnė, ir piktesnė, – džiaugėsi klonavimo meistrai. – Šunelį pavadinome Rigiboru. Jau planuojame jo dalyvavimą Latvijos sostinėje vyksiančioje pinčerių parodoje. Tikimės aukso Didžiausio gyvulio rungtyje.

– „Šark“ – angliškai ryklys. O „rein“ – angliškai lietus. O „old“ – vyresnio amžiaus. Vansi, senas ryklys ir lietus, – susimąstė ilgametis Lietuvos banko vadovas Šarkinas Reinoldijus.