Žmonės

Rgs 22, 2009

Nustebino niekšiškas kompozitoriaus Deivydo Zvonkaus poelgis. Nuo lengvų pinigų apakintas jaunuolis tamsiame daugiabučio kambaryje, esant draugų akivaizdoje, puolė ir išprievartavo auką, policijos pareigūnai gavo skundą.

Įdomu tai, kad visi kiti naujienų kanalai nepasako, kas gi yra nukentėjęs asmuo. Prievartautojas štai žinomas, o nukentėjęs – ne. Jei pasakei B, pasakyk ir C. Atsakyk, kas gi ta šiukšlė, siekianti sulaužyti svaiginančios kompozitoriaus karjeros stuburą?

Gal tai Agnė Jagelavičiūtė, už šantažą iš kompozitoriaus ketinanti išspausti paskutines kelnes? Ne, Agnė Jagelavičiūtė tą vakarą šv. Kotrynos bažnyčioje klausėsi klasikinės muzikos koncerto. O gal išdykėlis baletas Jurijus Smoriginas susirangė lovoje norėdamas išprovokuoti kompozitorių? Nea, Smoriginas turi tvirtą alibi, jis kompozitoriaus net nelaiko tikru vyru. Gal gi tai šviesiaplaukė Oksana Prikolčik atkreipė kompozitoriaus akį? Neeee, Oksana ištekėjo už krepšininko Alijevo ir negali sau daugiau to leisti.

Nu tai kas gi jis?

Įtarimo dėmė beda pirštu į stilistą Mantas Petruškevičius. Dar visai neseniai drąsiai kritikavęs į vakarėlius skubančius neskoningai apsirėdžiusius tautiečius, jis ėmėsi švietėjiškos misijos. Norėdamas padėti lietuvaičiams įgauti suvokimo apie madą, M. Petruškevičius siūlo garsių Lietuvos dizainerių patarimų. Tačiau ar tikrai stilistas karjerą padarė per lovą? Ar jis yra tik paprastas, prodiuserį sužavėjęs gražuolis?

– Paini istorija – Mantas Petruškevičius lyg ir nėra tikras tuo, kad buvo išprievartautas? – kalbiname psichologą Olegas Lapinas.

– Suprantate, tokiu stiliumi, kokiu paduotas pareiškimas – vargu, – atsako.

– O tai kam tada reikėjo kompozitorių paskųsti? – neieškome klausimo kišenėje.

– Skundimas gali būti stilingas, elegantiškas. Jei matai, kad vyksta kažkas negero, ne tylėk, o veik!

– Ar galėtumėt atsakyti, kokios kompozitoriaus ir stilisto ateities santykių perspektyvos?

– Su malonumu. Kabo ringė po pilvu, bet žada jis karjerą, jei tik perkopsit šaltų santykių barjerą. Deja, stilistui vietoj manekeno karjeros – prostituto lova, – atsidūsta psichoterapeutas.