Muzikanto Domas Razauskas gitarų garsai pravirkdė Senamiesčio moteris

Rgs 18, 2009

Ketvirtadienio vakarą klube „Draugė“ įvyko seniai lauktas lietuviškųjų gitarų mohikano muzikanto Domas Razauskas šventinis koncertas.

Brangūs bilietai į koncertą buvo išgraibstyti dar 2006 metais, kuomet muzikos gerbėjai nesitikėjo tokio staigaus atlyginimų mažėjimo. Prieš pat koncertą juodojoje rinkoje bilietus buvo galima įsigyti 2-3 kartus pigiau nei nominali kaina. Norinčių įsigyti ženkliai atpigusius bilietus skaičius nebuvo aukštas, tad daugeliui nesugebėjusių jų parduoti teko susirūpinusiais veidais traukti į koncerto vietą.

„Šiandien pas mus šventė. Šiandien čia – vienintelis ir nepakartojamas muzikanto Domas Razauskas koncertas, šiandien pas mus šventė“ – plyšojo renginio prodiuseris. Muzikantas tą vakarą dirbo ne vienas, garsų okeaną pagilino trombono, kontraboso, kitų egzotiškų šalių muzikos instrumentų garsai.

Nemažas procentas kompozitoriaus kūrinių skirta paprasto žmogaus, sunkmečiu susidūrusio su sunkumais tartum negyvenamoje saloje, rūpesčių problematikai:

„O ta sala vadinasi Džaba-džaba
O ta sala reiškia, kad tu dramblys
O toj saloj gyvena bodhisatva
Timūras Sodomas Gomorovičius
Ir jo būrys…“

Tuo pačiu metu menininkas linki negandų prispaustiems žmonėms neprarasti optimizmo:

„Tep jau bova, tep jau būs,
Bet žemaitis nepražūs,
Ka i krize aplonkys,
Bet ons y kap tas lokys.
Ka iš rštvas išruogliuos,
Nebįgrūsi atgaliuos…“

Kai kurias dainas autorius yra paskyręs lyrinio herojaus apmąstymams apie Tėvynės ilgesį:

„Su priešais gėriau alų iš bokalo,
Pasistačiau kulkosvaidį ant stalo.
Trys serijos ir spiečius metalinis
Susmigo į jų niekšiškas krūtines!!!

Iš jų prakiurusių sielų ėmė verstis šaltis.
Daugiau nesinorėjo šiame košmare maltis.“

Muzika sklido toli už klubo „Draugė“ sienų. Drebėjo Senamiesčio langai, virpėjo sienos. Itin sunkiai keliamą triukšmą pakėlė vyresnio amžiaus moterys – studentų ir dirbančiųjų močiutės. Sukandusios dantis ir verkdamos senolės turėjo kentėti, kol nutils paskutiniai dainų akordai, kol baigsis piemenų lėbavimas Senamiesčio tarpuvartėse. O ir vėliau užmigti negalėjo – tai šoną paskauda, tai atsikartojantys jaunystės priminimai verčia nubraukti skurdžią ašarą.

Pagaliau koncertui pasibaigus Senamiestį užpildė tyla ir mėnulio šviesa. Iki naujų susitikimų, dainiau Razauskas!

KITOKS naujienų portalas milzinai.com dar pernai metais pastebėjo ir atskleidė visuomenei jauno ir kuklaus muzikanto Domas Razauskas talentą. Koncernui milzinai.com ™ taip pat priklauso 40 proc. Alinos Orlovos, Mantas Petruškevičius ir automobilių parkas.

Spausdinti

Pasidalink

  • satnamod – 06/09/13
    Puiku! Puiku! Puiku!