Aliaksandras ir Kolia Lukašenkos atvyko į Lietuvą

Rgs 16, 2009

 

Į Lietuvą atvykęs kaimyninės Baltarusijos šalies prezidentas, paskutinysis Europos diktatorius, nesantuokinio Plieninės Magnolijos sūnaus Kolios tėvas Aliaksandras Lukašenko pateikė netikėtą siurprizą – šiemet Vilniuje atstatytų Valdovų rūmų ekspozicijai padovanojo savo Ūsus.

„Ūsai – brangiausias mano turtas, vyriškumo ir valdžios simbolis. Tik Lietuvai, tik prezidentei, tik šiems nuostabiems rūmams noriu juos dovanoti. Tegu visi visi Lietuvos mokiniai privalės bent kartą į metus aplankyti Ūsų ekspoziciją! Tegu auga stropiais ir drausmingais piliečiais, tegu pamatę išdavikus iškart paskambina atitinkamoms tarnyboms!“ – jaudinančią kalbą Ūsų skutimo ir įteikimo metu kalbėjo Aliaksandras.

Prieš prasidedant Ūsų įteikimo ceremonijai, bendros Lietuvos ir Baltarusijos specialiųjų tarnybų pajėgos lengvai sutriuškino negausias protestuotojų prieš autoritarinį režimą Baltarusijoje pajėgas. Tvarką mieste prižiūrinčios tarnybos nuo šaligatvių operatyviai nuplovė kraują.

– Šie protestai neabejotinai yra Amerikos provokacija, siekiant destabilizuoti situaciją broliškose šalyse, – su neslepiama panieka kalbėjo Lietuvos prezidentė. – Kategoriškai uždraudžiu visas demonstracijas, kada valstietis laukuose, kai jis dirba. Viskas perkeliama į žiemą!

Džiaugsmingais šūksniais „Atkursime LDK reichą“, „Tvarka bus!“, „Šalin gėjus ir demokratus!“ prezidentus sveikinusios minios gilumoje buvo matyti ašaromis spindinčios buvusio Lietuvos Seimo pirmininko (2008 – 2009) Arūno Valinsko akys.

Baltarusijos valdovo Ūsai bus eksponuojami Valdovo Vardadienio menėje, šalia prezidento Algirdo Brazausko 1998 m. Kaliningrado srityje sumedžioto šerno kailio (1,2 kv. m) ir iš Zinos Kalinauskienės nupirktos 1962 m. gamybos indaujos (82 tūkst. Lt).

Baltarusijos ir Lietuvos prezidentai šį vakarą planuoja pasirašyti bendrą deklaraciją dėl Abchazijos ir Pietų Osetijos respublikų nepriklausomybės pripažinimo.