Lietuviai paskutinę minutę įveikė ispanus

Rgs 15, 2009
Rodos, pasmerkta pralaimėjimams Lietuvos krepšinio rinktinė pakėlė galvą: „mes nepėsti, mes su autobusu“.
Po aibės pralaimėjimų draugiškose rungtynėse ir Europos krepšinio čempionate Lenkijoje Lietuvos rinktinė pagaliau ištarė: „kamuolys apvalus“.

Daug tautiečių šiandien paliko savo santaupas lažybų punktuose ir alaus baruose – visi skubėjome pasmerkti Lietuvos krepšininkų ir jų trenerių. Bulvarinio dienraščio apžvalgininkas Valaką iš anksto supeikė mūsų rinktinės įžaidėjus, Vilniaus oro uosto direkcija priėmė sprendimą drausti nusileisti lėktuvui su krepšininkais, o žymus buvęs rinktinės lyderis Š. Jasikevičius išplatino pranešimą spaudai apie pasitraukimą iš krepšinio pasaulio, atsiduodant kompaktinio disko metimo aistrai.

Šįsyk senosiose Lietuvos žemėse besikaunantys lietuvaičiai pateikė staigmeną: įveikėme ispanus!

Tiesa, kova nebuvo paprasta: pirmąjį kėlinį laimėję 9 taškų persvara lietuviai atsipalaidavo. Mūsų sirgaliai, stebintys čempionatą Lodzės mieste, pranešė krepšininkus 2-3 kėlinius matę Sporto arenos kavinėje bei sveikatingumo SPA komplekse.

Rinktinės treneris nebuvo linkęs ilsėtis, todėl arenos foje pardavinėjo lietuviškus suvenyrus.
Tuo tarpu ispanų rinktinė surinko solidų 20 taškų pranašumą. Tai lėmė absoliučiai nesąžiningas rungtynių teisėjų darbas – šie užskaitinėjo ispanų įmetamus kamuolius, nors vaizdo transliacijoje aiškiai buvo matyti, kad kiekvienos atakos metu buvo galima fiksuoti žingsnius ir neštus kamuolius. Deja, rungtynių komisaras R. neatsižvelgė į šiuos pažeidimus ir pripažino Ispanijos pranašumą.

Vis dėlto ketvirtame, lemiamame, kėlinyje Lietuvos rinktinė suėmė save į rankas. Jau pirmomis minutėmis broliai Lavrinovičiai dviem taikliais metimais pelnė 10 taškų, o komandos kapitonas R. Javtokas „uždirbo“ ispanų nesportinę pražangą, per kurią „įsūdė“ dar devynis taškus į nelaimingų ispanų kiaurą krepšį.

Paskutinę minutę aikštelėje užvirė tikra kova: S. Jasaitis kovojo su P. Gasoliu, R. Javtokas – su J. C. Navaru. Tačiau tai nebesustabdė gėdingo pietiečių kracho.

Lietuviai iš arenos išėjo su pakeltomis galvomis.