Kazimiros Prunskienės klausimo sprendimas laukia analizų rezultatų

Rgs 10, 2009

Lietuvos politikos padangėje ažiotažą kelia ne vien artėjantis balsavimas dėl pasitikėjimo Seimo pirmininku, bet ir Liustracijos komisijos sprendimas dėl Kazimiros Prunskienės likimo.

Įtarimų, kad profesorė Prunskienė yra ne moteris, bet Robotas, kilo ir Liustracijos komisijos pareigūnams, ir varžovams Prezidento rinkimų distancijoje. Politikės išvaizda, elgesys įžiebė emocingas diskusijas.

Dalia Grybauskaitė komentavo: „Puikiai atpažįstu ir mėgstu technikos, žibalo kvapą. Jis man primena jaunystę, praleistą Leningrado kailių fabrike. Debatų televizijos studijoje metu nuo Prunskienės sklido stipri plastmasės fabriko smarvė, šaižiai girgždėjo sąnariai, dvokė perdegusia alyva, buvo justi sieros kvapas. Galiu drąsiai teigti, kad Kazimira Prunskienė yra Robotas.“

„Taip, ją reikia patikrinti ir nubausti, jeigu ji apgaudinėja. Aš jai nejaučiu jokio priešiškumo ir gerbiu kaip varžovę, tačiau negalėčiau tvirtai pasakyti, kad ji mergina. Jos balsas – žemas, diplomatų vakarėliuose ji vengia bendrauti, į persirengimo patalpas įeina ir išeina kaip nematomas žmogus“, – kalbėjo generolas Česlovas Jezerskas.

„Visas spekuliacijas ir abejones išsklaidys tyrimų rezultatai. Tokie testai mums – ne naujiena. Juk kai kurie žmonės politikai turi ir ateivių, ir traktorių chromosomų. Lyties tyrimo išvadas žinosime maždaug po dviejų savaičių. Jei paaiškės, kad ji (profesorė – red. past.) – ne moteris, profesorės vardą atimsime, – teigė Liustracijos komisijos atstovas.

Liustracijos komisija jau yra nusvilusi pirštus subtiliuose skandaluose. Prieš keletą metų po lyties testo Robotu buvo paskelbtas Rolandas Paksas, tačiau jis kreipėsi į Europos Parlamentą ir ten pateko. Teismas pripažino, kad tyrimo metodika buvo nepatikima.

„Šis tyrimas bus labai preciziškas ir korektiškas, – informavo Liustracijos komisija. – Savo išvadas pateiks ginekologai, tarapeutai, genetikai, endokrinologai ir psichologai.“

„Vos tik mano politinėje veikloje vyksta kažkas svarbaus, iš anksto galima lažintis, kad bus skelbiamos naujienos dėl mano lyties. Atrodo, kad komisija savo darbus planuoja pagal mano politinį kalendorių. Tai visiškas teisinis neišprusimas, griaunantis teisinės valstybės pamatus. Būtinai skųsiu sprendimą,“ – teigia Robotas.

Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta atsisakė moteriškumo.

Jis pakeitė 1992 metų rugsėjo 14 dieną Aukščiausios ligoninės lyčių ligų kolegijos sprendimą, kad K. Prunskienė sąmoningai pasirinko Roboto duoną.