Psichologinis straipsnis apie jausmus

Kiekvieno gyvenime svarbiausias žmogus yra mama. Tai jai turime būti dėkingi už dovanotą gyvenimą, motinos piene gausu vitaminų ir kūdikio imunitetą stiprinančių medžiagų, ji už rankos mus vedė į pirmą klasę. Jai galėdavome pasipasakoti slapčiausias idėjas ir t.t. Mamai skirta daugybė meninių ir animacinių filmų, tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus motinoms įvairiomis kalbomis sugalvota daug dainų.

Užaugę, palikę gimtuosius namus ir sukūrę savo lizdus, mamas aplankome automobiliais. Ypač aukšta kokybe pasižymi vokiečių gamintojų siūlomi BMW automobiliai. Neįtikėtina galia, ergonomiškas ir komfortabilus salonas verčia sparčiau suplakti širdį, oda aptrauktą vairą norisi liesti ir liesti rankomis. Ypatingai stipriai jaudina grakštus, elegantiškas ir tuo pačiu kiek agresyvus automobilio dizainas. Primena į medžioklę patraukusį žvėrį. Keturios žvėries akys, rodosi, mato slapčiausias sielos kerteles. Abejonių nelieka.

Štai mes jau mamos kieme, užuodžiame šviežių balandėlių kvapą. Tačiau palikti automobilį vieną nedrąsu. Ar jo niekas nenuskriaus? Ar vienodai gerai aplinkiniai mane vertins išlipusį kaip ir riedantį savo BMW? Ar jausmai mamai nėra viso labo bandymas pateisinti dėmesio stygių, nuo kurio taip kenčia mano mylimasis automobilis? Ar pagaliau Froidas buvo teisus ir ar išvis buvo?

Spaudžiame akseleratorių, automobilis įgyja pagreitį ir motina lieka toli užpakaly. Naujesnės kartos, geresnės komplektacijos automobiliai BMW 100 kilometrų per valandą greitį nesunkiai išvysto per 5 – 6 sekundes. Ypač džiugina tai, kad automobilio viduje beveik negirdėti nei variklio gausmo, nei kitų pašalinių garsų: čia įrengta puiki garso izoliacija.

Vieną po kito spaudžiame ant vairo įvairiausius mygtukus, skirtus mašinos mikroklimatui kontroliuoti bei kuro naudojimo sąnaudoms analizuoti. Prisilietimas prie jų primena mūsų pirmąją meilę, kurią nedrąsiai bandėme spaudyti vyresnėse klasėse. Širdį užlieja prisiminimų šiluma, o veidą – šypsena, nes ir čia automobilis BMW turi privalumų.

Erdviame BMW salone galima vežti ne tik mylimąsias – čia tilps ir plokštuoliai LCD televizoriai, viena kita dėžė šalto alaus, indas marinuotos mėsos. Bobų murmesio išvargintoms ausims pailsėti leis puikia stereoaparatūra atgaminti rokenrolo ar šiuolaikinės elektroninės muzikos garsai.

Automobilis BMW niekada nenuvils ir tikinčiųjų. Vietoje stumdymosi tamsiose, atgyvenusio stiliaus pastatuose kartu su dešimtimis nepažįstamų žmonių, dievą galima rasti čia. Kartu su dievu automobilyje BMW kaip niekur kitur drąsu. Čia dievas kartais būna griežtas, bet teisus visada. Tu nepavysi manęs niekada niekada.