Rasi laimę rasi

Rgs 2, 2009

Radybos – savotišką džiaugsmą teikiantis reiškinys. Būna, kad dėl užmaršumo ar nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių pametame ar pamirštame akinius, piniginę, mylimo žmogaus dovanotą medalioną. Klausimas: kur eina šie daiktai?

Koncervatorius, katalikas Mantas Adomėnas sako: „Neturiu laiko domėtis tokiomis smulkmenomis, esu Baltijos asamblėjos pirmininkas, aktyviai dirbu su švietimo sistemos reforma. Klausiate, ko norėčiau?.. Trupinėlį laiko, kurį galėčiau praleisti su šeima ir artimais bičiuliais. Turiu 1379 draugus socialinių ryšių svetainėje Facebook. Norėčiau, kad ji, o ne youporn.com būtų mano naršyklės startiniu tinklapiu.“ – merkia akį Adomėnas.

Dažnai daugelis mūsų net nežinome kur reikia kreiptis, praradus vieną ar kitą daiktą. KITOKS naujienų portalo milzinai.com žurnalistai išsiaiškino, kad sostinėje radinių biuras veikia dar nuo senų laikų, o jo telefono numeris nepakitęs mažiausiai 20 metų. Didžiausias radinių biuras mūsų šalyje yra Vilniaus miesto Vyriausiame policijos komisariate, bet radiniai registruojami ir kitų miestų policijos nuovadose.

Antai čia galima būtų rasti savo pamestą nebrangų laikrodį ar bronzinę apyrankę. Neretai praeiviai pakelėje randa ir atneša gėdos jausmą, paskutinius vyriškos potencijos momentus, asmens tapatybės dokumentus, Kalėdų seneliui rašytų laiškų originalus.

Itin sujaudino gegužės mėnesį studentės Ilonos radinys. Padorioje šeimoje užaugusi mergina verkdama į biurą pristatė vienoje sostinės kavinių surastą meilę – 18 metų laikinai nesimokantį ir nedirbantį jaunuolį Evaldą Maršauską.

„Nesidžiauk radęs, neverk pametęs, šok per griovį (Sk.15,27-41)“ – beveik prieš su tūkstančius metų įspėjo J. Kristus.

Tie, kuriems pamesti daiktai išties brangūs, neradę jų savo jėgomis, gali išmėginti paskutinę viltį – pasiteirauti apie radinius sostinės VPK Radinių biure. Tereikia paskambinti ten dirbantiems pareigūnams telefono numeriu Vilniuje 2716141.