Keletas patarimų taupantiems

Rgp 28, 2009

Šiandien daugelis priversti taupyti. Vienus tai daryti verčia žymiai pablogėjusi finansinė situacija, kitus – grėsmė netekti darbo, išaugę finansiniai įsipareigojimai ar kitos priežastys.

Analitikas Gitanas Nausėda maloniai sutiko su KITOKS naujienų portalo milzinai.com skaitytojais pasidalinti patarimais kaip taupyti efektyviai ir greitai. Štai jie, patarimai:

Nereikėtų pamiršti ir kasdienių, ir pirmo žvilgsnio ne pačių svarbiausių taupymo būdų: susimąstykite, ar verta kiekvieną kartą, ypač jei važiuojate netoli, pramušti troleibuso taloną, tiesiog įsitaisykite netoliese komposterio. Net jei užklups kontrolierius, galėsite momentaliai nepastebėtas bilietą pramušti. Gi neužkluptas sutaupysite kelionei skirtas lėšas.

Nevenkite apsidairyti, nuleisti galvos žemyn – kanalizacijos šulinio dangtis sveria 40 – 50 kilogramų. Suskaldytas metalas nudžiugins supirktuvės darbuotojus. Čia laukiami ir įvairūs laidai, įrengimų, staklių liekanos, įvairios metalinės konstrukcijos.

Nepagailėkite keliolikos ar keliasdešimties litų elektriko konsultacijai. Jis nesunkiai privers jūsų būsto elektros apskaitos įrenginį sustoti ar netgi suktis į kitą pusę. Galbūt kai kuriuos elektrinius mazgus galima prijungti prie jūsų kaimyno ar kolegos apskaitos įrenginio? Stenkitės visa tai daryti nepastebimai.

Nesidrovėkite iš daugiabučių laiptinių surinkti elektros lemputes – pasiruoškite tamsiems žiemos vakarams. Nepamiškite jungiklių. Čia pat paprastai gausu vazonų su žydinčiomis pelargonijomis, kitomis kambarinėmis gėlėmis. Jos nemokamai gali džiuginti jūsų gyvenamojoje vietoje.

Laikas nuo laiko žmones ištinka nelaimės, miršta artimieji. Netingėkite pabudėti prie kapinių – velionys paprastai į jas atvežami lydimi puikių, didžiulių puokščių ir vainikų. Didžioji dalis gėlių į kapines vežamos jau ne pirmą kartą. Juostos, kuriomis puošiami vainikai, taip pat gali būti naudojamos ne vieną, o 4-6 kartus. Išbandykite savo jėgas šiame jaudinančiame versle.

Daugelyje reprezentacinių miesto vietų, o ypač tas galioja fontanams, turistai ir miesto svečiai linkę palikti metalinių monetų. Šis paprotys leidžia tikėtis sugrįžti į aplankytą vietą. Susirinkite šias monetas.

Pradėkite skolintis iš kaimynų ir kolegų nedideles pinigų sumas – 10 – 20 Lt. Tokios skolos paprastai greitai užmirštamos, o ir jas atsiminę žmonės dažniausiai bijo pasirodyti esą šykštūs, todėl jų neprimena. Skolinkitės knygas ir kompaktinius diskus. Ypač patogu tai daryti naudojantis socialiniu tinklu Facebook – viena žinute galite pasiekti šimtus menamų draugų.

Nesidrovėkite prašyti pagalbos. Draugai ir kaimynai noriau duos pinigų, jei pinigų prašysite vaistams nuo vėžio, ramentams ar būrį vaikų auginančiai bedarbei šeimai.

Neišsemiamos taupymo galimybės slypi automobilių stovėjimo aikštelėse – čia apstu magnetolų, ratus nuo purvo saugančių diskų, antenų, oro pagalvių…

Artėjant Kalėdoms ar Velykoms, šventinį stalą nesunkiai papuošite užsiėmę smulkiuoju plėšimu, atiminėdami iš praeivių rankines, pinigines ir judriojo telefoninio ryšio aparatus. Saugiausia plėšimu užsiimti jau sutemus, vėlesniu paros metu. Vėlyvas ruduo ir žiema – ypač palankus metas plėšimui. Savo aukomis rinkitės pagyvenusias moteriškes ir 6-10 metų vaikus.

Jeigu susiklosto tokios aplinkybės, kad sutaupyti visiškai nėra ko, nevenkite pabloginti kito žmogaus situacijos – galbūt galite sudeginti jo namelį, apmėtyti akmenimis, nuskriausti namų augintinį ar bent raktu perrėžti automobilio sparną. Pinigai ir nervai, kuriuos kaimynui ar kolegai kainuos buvusio status quo atkūrimas, padės jums tapti konkurencingesniu kovoje už savo gerbūvį.

Noriu pabrėžti, kad tik nuosekliai įgyvendinimas siekis sutaupyti pinigų gali duoti gerų rezultatų. Tikiu jumis, linkiu kantrybės ir sėkmės!