Sėkmingai baigti Lazdynų tilto remonto darbai

Rgp 28, 2009
 Nuo penktadienio popietės lengvojo transporto eismui rekonstruojamu Vilniaus Lazdynų tiltu nebebus taikomi apribojimai – eismo judėjimui bus skirtos keturios juostos, praneša tilto rekonstrukciją vykdančios bendrovės „Panevėžio keliai“, „Kauno tiltai“ ir „Vilniaus milžinai“.

Greitą ir sėkmingą darbų pabaigą lėmė našus slapto CŽV kalėjimo, įsikūrusio Vilniaus priemiesčiuose, kalinių darbas. Darbščios buvusių organizacijos „Al Qaeda“ vidutinio ir aukštesnio lygmens vadovų rankos diena iš dienos dailino tilto turėklus, tvirtino atramas, gaudavo dienpinigius ir maisto paketus.

Nors Lietuvos Vyriausybė bando neigti kalbas apie Lietuvoje veikusius slaptus kalėjimus, Pasaulio žiniasklaida juokiasi: „ABC News“ savo tinklalapyje taip pat praneša, kad neva veikęs slaptas kalėjimas Lietuvoje buvo vienas iš aštuonių, įkurtų po 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių Niujorke, kai per teroro aktus žuvo daugybė žmonių. Anot žurnalistų, kalėjimuose buvo apklausiami ir privalomuosius darbus atliko aukšti „Al Qaeda“ pareigūnai.

KITOKS naujienų portalo milzinai.com korespondentas kalbina vieną iš kalėjusių teroristų, remonto brigados vadovą poną Musabą Zarqawį.

Korespondentas: Ką žinote apie Lietuvą?

Musabas Zarqawi: Būsiu atviras, nedaug žinau apie Lietuvą. Bet man tai yra labai svarbu. Žinau, kad Lietuvoje yra daug garsių krepšininkų.

Korespondentas: Ar jūsų giminėje kas nors kalba lietuviškai, ar žinot bent keletą žodžių lietuviškai?

Musab Zarqawi: Mano senelis laisvai kalbėjo lietuviškai. Bet jis vedė australę, mano senelę. Taigi, jis niekada neperdavė lietuvių kalbos savo vaikams. Mano tėvas išmoko keletą žodžių lietuviškai iš savo tėvo ir senelių, mano prosenelių. Gaila, bet aš nemoku nieko lietuviškai.

Korespondentas: Ką Jums ligi šios išvykos yra tekę girdėti apie Lietuvą, mūsų šalies kultūrą?

Musab Zarqawi: Deja, apie Lietuvą žinau toli gražu nedaug. Šį bei tą sužinojau prieš čionai atvykdamas, taip pat ir lėktuve šiek tiek spėjau perskaityti apie Jūsų šalį. Bet ir tai, kiek susipažinau, man labai patiko. Geriau kraštą pažįsti, kai susitinki savo kolegas, žmones – nuo tada prasideda gilesnės žinios. Aš labai noriu pažinti Lietuvą. Apie Lietuvą, kaip futbolo šalį, taip pat nedaug žinau, tačiau jūsų futbolo lygis aukštesnis nei mano gimtinėje.

Korespondentas: Kokie Jūsų įspūdžiai apsilankius Lietuvoje?

Musab Zarqawi: Man jūsų šalis labai graži. Nuostabus gamtovaizdis, dailūs pastatai. Čia gal net gražiau nei Amerikoje.

Planuojama Lazdynų tilto pavadinimą keisti į Irako Liaudies Laisvės vardo tiltą.