Dalia Grybauskaitė – pirmoji Baltarusijos ledi Nr. 2

Rgp 28, 2009

Pastaruosius pusantrų metų Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka oficialiuose renginiuose dalyvauja tik su šviesiaplaukiu penkiamečiu Kolia. Kolia – jauniausias baltarusių Serdaro Saparmurato Turkmėnbašio Didžiojo sūnus, taip pat jauniausias pasaulio lyderis, dalyvavęs oficialiuose susitikimuose ir derybose su Pasaulio galingaisiais.

Pasaulio žiniasklaida nerimsta – kas ji, Baltarusijos prezidento jauniausiojo sūnaus šviesiaplaukio Kolios mama. Artėjant Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizitui į Lietuvą, KITOKS naujienų portalas milzinai.com ryžosi atskleisti paslapties skraistę ir atsakyti į Pasaulio žiniasklaidos itin uoliai nagrinėjamą klausimą. Straipsnyje samprotausime iš istorinio rakurso pusės ir kokią įtaką šis faktas turės būsimai Lietuvos užsienio politikai.

Šviesiaplaukis prezidentų Grybauskaitės ir Lukašenkos sūnus Kolia Pasaulį išvydo prieš penkerius metus, tačiau lietuviškosios Obamos su baltarusiškojo Serdaro Saparmurato Turkmėnbašio Didžiojo bendravimas vyksta jau ne vieną dešimtmetį. Dalios ir Aleksandro draugystė užsimezgė tuomečio Leningrado kailių fabrike. Dalia dirbo paprasta, kuklia darbininke, o Aleksandras penktadieniais ateidavo į moterų dominuojamą cechą siūlydamas įsigyti nebrangios bižuterijos ir latviškų kepalų „Dzintars“. Kartą Dalia įkrito Aleksandrui į akį ir jie užmezgė tam tikrą romaną.

„Saš, a Saš, slyš, Saš, a davai ty budeš prezidentom Litvy, a ja – prezidentom Belorussii, ili na oborot, kak chočeš, Saš?“ – sykį po studentiškų šokių padauginusi krupniko juokėsi Dalia.

Dėl didelio šalių užimtumo ir polinkio į karjerizmą susilaukti palikuonių pora neplanavo. Tačiau Aleksandras Dalios nepamiršo ir šiai jau palikus Leningradą – į Vilnių atveždavo buitinės technikos, daržovių, padėjo gauti teisingus testų atsakymus Daliai ruošiantis įsidarbinti Finansų ministerijoje. Aleksandrui dėl akių vedus kitą žmoną baltarusę, Daliai teko pasitenkinti pirmosios Baltarusijos ledi Nr. 2 statusu.

Tačiau romantiškus santykius sugriovė Aukščiausios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio dovana Finansų ministerijos specialistei. „Šapokos Lietuvos istorija!“ – prapliupo džiaugsmu išvyniojusi dovaną Dalia. Nuo tada Šapokos istorija tapo knyga, su kuria Dalia Grybauskaitė nesiskiria nei dienai. Meilė Lietuvai užgožė jausmus Aleksandrui.

„Sužinojau, – susitikimo su prof. A. Bumblausku metu šnekėjo magnolija, – kad pasirodo jog didžiulė dalis Baltarusijos iš esmės yra lietuviškos žemės, supratau, kad privalau Lietuvai jas sugrąžinti“.

O kaip tai padaryti, jei Baltarusija tokia didelė, o už jos – pavojingoji Rudoji Meška? Ir čia atsakymus davė Šapoka. Ne jėga, o gudrumu ir strateginiu mąstymu anuomet lietuviai sugebėjo išplėsti savo teritoriją iki didžiausios Europos valstybės, belsti į Maskvos vartus, girdyti arklius Juodojoje jūroje. Ženytis ir gimdyti lietuvius – štai kelias.

„Mielas dienorašti, kam žudyti Aleksandrą, jei galiu su juo susilaukti sūnaus, kuris automatiškai taps Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės sosto įpėdiniu?“ – dienoraštyje samprotavo Dalia.

Ilgai Dalia įkalbinėjo Aleksandrą. Dėl siekiamo tikslo teko praleisti prezidento rinkimus, kuriuose antrai kadencijai buvo išrinktas visai to nebenorintis Valdas Adamkus.

Tačiau rezultatas vertas žvakių: nors oficialiai dar neskelbiama, tačiau yra tvirtai žinoma, kad rugsėjį vyksiančio jaudinančio Aleksandro Lukašenkos vizito Vilniuje metu šviesiaplaukis Kolia Lietuvos gyventojams Archikatedroje bus pristatytas kaip naujasis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (įskaitant Baltarusiją) (LDK(ĮB)) hegemonas.

Už lėšas, sutaupytas prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijai, Lietuvos gyventojai LDK(ĮB) hegemono Kolios pristatymo šventėje galės linksmintis iki valios.