Mein Kampf

Rgp 26, 2009

Šiandien, kai Lietuvos valstybės institucijose sklando abejingumo, korupcijos ir neteisybės šmėklos, o Seimo pirmininko autoritetą galutinai sumindė simpatijų nusikaltėlių klanams kumščiai, dažnas lietuvis su neslepiama nostalgija atsimena dvasinio ir ekonominio pakilimo metus, kai Lietuvos parlamentui vadovavo iškilus kėdainietis, verslo vadybininkas Viktoras Muntianas.

„Prisiminkime, kokie aktyvūs buvome atgimimo metais. Buvome tuomet piliečiai su karšta vertybių saule rankose – Lietuvos laisvės saule. Joks to meto tarybinis valdininkas ar politikas nieko negalėjo priešpriešinti mūsų piliečių, mūsų tautos vertybėms. Kur dingo mūsų pilietinių vertybių jausmas?“ – kalbėjo V. Muntianas.

1989 m. rugpjūčio 23-iąją buvęs Seimo pirmininkas sudarė gyvąją Baltijos kelio grandinę, 1990 m. kovo 11 d. vakarą laukė Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo, 1991 m. sausio 13-ąją Viktorą Muntianą buvo galima sutikti pirmosiose Televizijos bokšto gynėjų eilėse. 2004 m. gegužės 1-ąją Viktoras Muntianas aktyviai dalyvavo Lietuvai stojant į Europos Sąjungą, vėliau prisijungė prie NATO šalių bloko.

Įtariama, kad V.Muntianas pasinaudojo savo kaip Seimo pirmininko įtaka ir siekė, jog apskrities viršininko įsakyme, kuriuo buvo tvirtinamas Kėdainių rajono Angirių kaime esančio sklypo dalijimo projektas, būtų nurodyta, esą jame jau yra seni pastatų pamatai, ant kurių būtų galima statyti naujus pastatus.

Kai visi ten „kombinuoja“ – argi didelis šiuo požiūriu Muntiano nusikaltimas? Lyginant su kitais, jis tiesiog angelas. Muntianai, prakalbėk! „Jei gresia išprievartavimas – geriau atsiduoti“ – kartodavo Viktoras. Išžaginimas yra vienas sunkiausių ir labiausiai paplitusių nusikaltimų – juo yra pažeidžiama suaugusios moters lytinė laisvė ir nepilnamečių lytinis neliečiamumas.

V. Muntianui priekaištaujama dėl nesugebėjimo organizuoti parlamento darbo, prasto Seimo įvaizdžio visuomenėje. „Jokio kyšio aš nedaviau, ir niekas iš manęs jo nereikalavo. Buvo apmokėta už paslaugas tai įmonei, kuri atliko konkretų projektą dėl žemės sklypo padalinimo į dvi dalis“, – sakė V. Muntianas.