Henriko Daktaro katino dienos baigiasi (atnaujinta 15.57; +19 laipsnių šilumos)

Rgp 24, 2009

Prezidentė, lietuviškoji Obama – Dalia Grybauskaitė dar kartą pakartojo, kad nusikalstamos Daktarų grupuotės vadeivai Henrikui Daktarui reikia trauktis iš posto, o apie jo norus pasitikėjimą pasitikrinti Bratvos strelkėje šalies vadovė nukerta: „Nėra čia ko tikrintis“.

„Kaip jau minėjau, dabar nusikalstamų gaujų brandos lygmuo labai ryškiai matomas šalyje. Manau, kad H. Daktarui dabar yra galimybė laiku ir garbingai pasitraukti“, – atvykusi į pasaulio litvakų kongreso atidarymą sakė O. D.Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, jeigu H. Daktaras nesitrauks, jį nuims Bratva. Opozicinė frakcija „Gibonas ir teisingumas“ pirmadienį regioninėms gaujoms išsiuntė pareiškimo dėl nepasitikėjimo Krikštatėviu H. Daktaru projektą.

Gaujos lyderis pastaruoju metu yra priverstas aiškintis dėl savo ryšių su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku, pravarde „Valius“. Nusikalstamo pasaulio autoriteto reputacijai taip pat labai pakenkė pabėgimas iš Lietuvos bei ginčai jo vadovaujamos gaujos viduje.

H. Daktaras tvirtina, kad Seimo atstovai nedaro jam jokios įtakos. Jam metamą įtarimų šešėlį gaujos lyderis vadina šantažu ir šmeižtu.

„Jeigu egzistuoja papildoma moralinė šio reikalo pusė, aš esu pasiryžęs leisti bratūchai ją įtvirtinti balsuojant dėl pasitikėjimo, ar bosas dėl tokių dirbtinų kaltinimų gali tęsti darbą ar ne“, – sakė H. Daktaras.

„Vo, zajebys!“ – prezidentės pozicijai pritarė Vilniaus brigados padalinio globėjas Georgijus Dekanidzė.

„Valstybės saugumo departamentas šiuo metu neturi informacijos apie Jūsų galimai rengiamą ar vykdomą politinę veiklą“, – rašoma VSD dokumente, kurį pirmadienį gavo H. Daktaras.

Daktarų lyderis dar praėjusią savaitę raštu kreipėsi į VSD generalinį direktorių P. Malakauską, prašydamas pateikti išsamią informaciją apie tai, ar Valstybės saugumo departamentas turi konkrečios informacijos ar duomenų, kurie patvirtintų galimai neteisėtus H. Daktaro ryšius su Seimo nariais ar kitais politikais.