Atviras laiškas internetiniams žiniasklaidininkams

Rgp 10, 2009
Dėl KITOKIOS interneto žiniasklaidos draugijos
Vyr. redaktorius Arūnas Brazauskas arunas.brazauskas@balsas.lt; Virgis Valentinavičius Direktorius, vyr. redaktorius alfa@alfa.lt; Vyr. redaktorius Andrius Navickas andrius@bernardinai.lt; Vyr. redaktorius R. Valatka news@lrytas.lt; Vyriausiasis redaktorius Valdemaras Puodžiūnas v.puodziunas@kl.lt; Monika Garbačiauskaitė, vyr. redaktorė monika.garbaciauskaite@delfi.lt.Dėl KITOKIOS interneto žiniasklaidos draugijos

Šių metų pavasarį garsiai kalbėta apie interneto žiniasklaidos asociacijos steigimą, kurios iniciatorė ir vadovė – žinomo Lietuvoje internetinio naujienų portalo delfi.lt atstovė Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė.

Šių metų gegužės penktą dieną KITOKIAM naujienų portale www.milzinai.com publikuotas straipsnis atskleidė šios asociacijos silpnybes – vos prieš kelias dienas www.milzinai.com pasisiūlę į draugiškas asociacijos gretas nesulaukė ne tik neigiamos, argumentuotos ar apskritai KOKIOS NORS reakcijos.

Šiandien regime – internetinė ir apskritai bet kuri žiniasklaida nepakito, ekonominė krizė nepraėjo. Ar susimąstėme, ką nuveikė, ko vardan buvo steigiama ši asociacija?

Ar tai nebuvęs dar vienas bevertis reklaminis blizgutis? Deja, šiandien turime pripažinti, taip – tai buvo dar vienas bevertis reklaminis blizgutis. Kodėl jis mus suviliojo? – nebe metas gailėtis, reikia žvelgti tik pirmyn.

Mes nepykstame, kad sutikote stoti į šią asociaciją.

Vis dėlto siūlome vertingą alternatyvą – kviečiame stoti į KITOKIOS interneto žiniasklaidos draugiją. Čia Jūsų (ir mūsų) neignoruos jokios aistėsžilinksienės! O paremdami vieni kitus tvirtais ir įsitikinusiais pečiais pranešime gerą žinią ir visuomenei: mūsų nevaldo oligarchai, mes nesiekiame valdyti skaitytojo (išskyrus, jei nesutarta kitaip), mūsų tikslas – auginti išsilavinusią, patriotišką ir sąmoningą tautą. Tad nusigręžkime nuo piktos konkurencijos ir susivienykime geram darbui.

Pagarbiai,

Vilniaus Milžinai.