Lijo visą birželį, visą liepą

Lie 23, 2009
artėjant trumpiausiai metų nakčiai kviečiame apžvelgti šios vasaros orus.

Visą vasarą lyja. Planuojantys atostogas ar išvyką į gamtą anksčiau, nei sužino orų prognozes, šią vasarą gavo stipriai nusivilti. Nors vis tiek teko krautis mantą ir skubėti į pajūrį – ten poilsiautojų dažniausiai laukė nemaloni staigmena – blogas oras.

„Nors jau vasaros antra pusė, neužregistruotas dar nė vienas maudytojas“ – kalbėjo Palangos Gelbėjimo stoties darbuotoja Pamela A. – „Taip pat neužfiksavome skendimų“.

Nors griaustinį nuo seno įprasta girdėti gegužę ir tada atidaryti maudymosi sezoną – iš spintų traukti maudymosi kostiumus ir skubėti prie vandens telkinių, liaudyje vadinamas dundulis barėsi iki pat liepos galo.

„Pirmąsyk metuose sulaukus lietaus su perkūnija vanduo ežeruose ir jūroje nustoja žydėti“ – pakalbintas sakė prof. A. Bumblauskas. – „Tačiau jei griaudėja ir kitą dieną, vanduo vėl ima žydėti. Gamta nuosekli, ji niekuomet neklysta“.

Daugiausia lijo Telšiuose. Per liepos dienas į Telšius prilijo 127 mm (per ankstesnes liepas prilydavo vidutiniškai 89 mm). Liepos 19-ą labai prilijo (23 mm), liepos 21 d. – 26 mm.

Varėnoje gausiai palyta. Ten iš viso prilijo 107 mm.

Panevėžiečiams debesėlis atseikėjo 96 mm.

Dėl to Lietuva pelnytai vadinama Lietuva.

Pasidalink

 • Andrius – 05/28/13
  Sakykit prasau, kokia prognoze rugpjucio menesiui?
 • Mindaugas VM – 05/28/13
  Lis.
 • Ronja – 05/28/13
  O gal žinote kodėl lyja?
 • Justinas VM – 05/28/13
  Lyja todėl, kad nuo karščio žemėje garuojantis vanduo susikaupia danguje į debesis. Debesyse yra nustatytas tam tikras garų limitas, kurį pasiekus lietutis palaisto mūsų augalėlius.

Pridėti Komentarą