Vasarėle, nepabėk!

Lie 23, 2009
 Vasarėlei kopiant į antrą pusę barsukas verčiasi ant kito šono, o ištikimieji KITOKS naujienų portalo milzinai.com skaitytojai redakcijai siunčia šūsnis laiškų su jau įvykusių ar dar tebesitęsiančių atostogų įspūdžiais. Kokie gi jie, tie įspūdžiai?
„Kokios atostogos, kokie įspūdžiai?! – piktai lojo ant redakcijos Žilvinas A. – Jau pačią pirmą atostogų dieną išsisukau koją ir sėdžiu uždarytas kaip kalėjime. Už ką man, Viešpatie, kodėl ne kam nors kitam?..“ – urzgė Žilvinas A.„Tailande. – krizeno Petras G. – Kiekvieną vasarą praleidžiu Tailande. Lietuvoje priėmėme griežtai šeimos ir moralės politiką reglamentuojančius teisės aktus. Tailande – daug jaunos ir pigios mėsos“.Ypač smulkios bendrovės (YSB) savininkas ir vadovas Justinas B. atviravo, kad atostogos yra ne tik poilsis, bet ir tam tikra sudedamoji modernaus vadovo įvaizdžio dalis. „Viskas dėl klientų. Šiandien privalu palaikyti tam tikrą lygį. Gal net YSB darbuotojų vėluojančių algų sąskaita – jie neprieštarauja. Naudodamasis proga, noriu padėkoti Vyriausybei už atidarytą mikrokreditų liniją.“

„Dievinu fotomedžioklę, – KITOKS portalui milzinai.com džiaugėsi Irina D. – Šią vasarą jau nušoviau keletą drugelių, briedį ir keturis džipus, priparkuotus invalidų vietose“.

Politikas Mindaugas Murza vasarą leidžia karpydamas iš laikraščių miniatiūrines žydų figūrėles, mirkydamas jas salietros tirpale, džiovindamas ir susukdamas į foliją, formuodamas savotiškas bambioškas, leisdamas į orą.

Pagal mūsų šalies Darbo kodeksą teisę į kasmetines atostogas turi darbuotojai, kurie įmonėje, įstaigoje, organizacijoje (toliau – įmonė) dirba darbo sutarties pagrindu. Kai kuriems asmenims (pavyzdžiui, valstybės tarnautojams, teisėjams, statutiniams pareigūnams ir kt.) tokios rūšies atostogos nustatytos atskiruose teisės aktuose.