E. Zuroffas: Baltijos šalys su savo Molotovu-Ribentropu

Lie 13, 2009
E. Zuroffas teigia, kad Baltijos šalys su savo Molotovu-Ribentropu tegu negalvoja, kad jų tautų genocidas nors kiek panašus į Holokaustą.

„Holokaustas – kur kas blogiau“ – kalba E. Zuroffas. – „Ir man labai nepatinka, kad šių šalių gyventojai įsivaizduoja, kad Molotovo-Ribentropo akto pasėkmės yra ne mažiau blogai, nei Holokaustas“.

Laikraštyje „Tel Aviv morning“ savaitgalį publikuotame straipsnyje S. Wiesanthalio ofiso direktorius be kita ko rašo, kad jam yra labai neįprasta, kad Baltijos valstybių vadovai įsikandę tos pačios giesmelės, esą komunizmo genocidas visai lygiai taip blogai, kaip Holokaustas.

„Holokaustas yra kelissyk blogiau už komunizmo genocidą“ – teigia Zurroffas.

„Visada prisiminsiu, kaip prieš beveik dvidešimt metų su Lietuvos vadovu V. Landsbergiu bandžiau kalbėtis apie Holokausto didesnį blogumą už komunizmo genocidą, tačiau šis man parodęs knygą apie Sibirą ir pasakęs „va, mūsų Holokaustas“. Sibiras nėra Holokaustas, – tąsyk bandžiau patikinti Vytautą, tačiau šis užsikimšęs ausis kartojęs esą nieko negirdįs, nes per radiją kalbąs“, – rašoma straipsnyje.

„Negali būti, bet gali būti, kad po kelių metų Europoje nebebus švenčiama Holokausto diena, o tik nacizmo ir komunizmo aukų diena“ – svarstė E. Zurroffas.