Tūkstantis metų

Lie 7, 2009
KITOKS naujienų portalas milzinai.com informuoja, kad šiandien, liepos 6-ąją, įvyko Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimas.

Viskas prasidėjo tuo, kad buvo surengta Dainų šventė, į kurią visi lietuviai skubėjo autobusais Vingio parke. Ten buvo atliekamos liaudies ir lietuvių kompozitorių dainos, visi dėvėjo tautinius rūbus.

Po to Vyriausybės prieigose buvo atidarytas paminklas J. Biliūnui, visi giedojo Lietuvos himną.

– Simboliška, – paminklo atidarymo metu kalbėjo Prezidentas V. Adamkus, – giedokime Lietuvos himną. Himną sutartinai giedojo visur – Australijoje, JAV, džiunglėse ir, aišku, Lietuvoje.

Šiandien Lietuvą sveikino atvykę garbūs svečiai: Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Danijos, Lenkijos, Čekijos, Liuksemburgo, Belgijos, Vokietijos, Latvijos, Rusijos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Danijos, Portugalijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vengrijos, Slovakijos, Baltarusijos, Slovėnijos, Vokietijos, Rusijos, Danijos ir Belgijos monarchai.

Renginių svečius pralinksmino naujai išrinktoji Prezidentė D.G., dėvėjusi linksmus tautinius rūbus.

– Šis lietus – tai džiaugsmo ašaros, – kalbėjo Premjeras A. Kubilius, – kaip toj A. Mamontovo nuoširdžiai dainuojamoje dainoje – galbūt ne garsas skambės tamsoj, o tamsa garse, šitą žinome mes.

Garbūs svečiai Dailės muziejuje valgė vieno kąsnio sumuštinius su margarinu, nepaisant krizės.

Pasidalink

  • Padėka – 05/17/13
    Dėkoju Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir KITOKS portalui milzinai.com už nuostabią šventę!

Pridėti Komentarą