Paauglių psichologija

Besidomintys žmonių psichologija pastebi, kad labai įdomi yra paauglių psichologija. Dažnas paauglys ieško savęs, neradęs pyksta, vidinę energiją eikvoja švaistydamasis kumščiais diskotekoje arba garbindamas užsienio garsenybę.
Mieli paaugliai. Ši būsena – taip vadinamas pereinamasis periodas. Kaip byloja pats pavadinimas, tokia būsena greit praeis ir iš neapsiplunksnavusių kregždučių netrukus virsite kilniaisiais ereliukais.Tad nepanikuokite, o jei turite klausimų – klauskite!Be kita ko, daugelis kitokio naujienų portalo Milžinai.com skaitytojų teiraujasi, ką dera veikti liepos mėnesį. Mielai duotume keletą naudingų patarimų.

31 dieną turinti liepa – septintasis metų mėnuo. Pirmasis liepos šeštadienis – kooperatyvų diena, tuo tarpu paskutinįjį sekmadienį švenčiame Jūros dieną. Liepos 15 d. paminime Žalgirio mūšio tūkstantmečio jubiliejų ir pasididžiuodami laukiame 26 d. (sekmadienio), kai miške per naktį ieškosime augalo žiedo ir šokinėdami per laužą švęsime Onines.

Žmonių veiklą išskirtinį vasaros mėnesį tačiau lemia liepos dešimtoji – Septynių miegančių brolių šventė. Senovėje buvo tikima, kad, jei šią dieną be perstojo lyja, tai lietus lis ir dar septynias dienas, o gal net ir septynias savaites. Arba mėnesius. Arba metus (juokaujame).

Ši diena taip pat vadinama Septyniais broliais miegančiais arba „myžniais“ (gaila, neišliko iliustracijų). Senoliai manė, kad jei šią dieną iš viso nelyja, irgi nėra gerai, nes gali ištikti sausra, o kad tokiu atveju derlius bus mažas. Mūsų gi nuomone (neretai sutampančia su gausių skaitytojų nuomone), kai nelyja yra geriau negu kai lyja.

Nes kai lyja, dažnas žmogus – nuo senolio iki jaunuolio – būna priverstas patalpoje žiūrėti televizorių arba žaisti „Online Kazino“.

Akivaizdu, kad senovėje vasarą lydavo mažiau nei nūnai. Apie tai mums praneša senieji liepos mėnesio pavadinimai, liudijantys apie aktyvią veiklą gamtoje: žilagalviai ant liepos sakydavo Šienapjūtis, Griežlinis, Putpelinis, Medunešis, Ungurinis, Šaminis. Akivaizdu, kad seniau liepą būdavo madinga pjauti šieną, griežti, gaudyti putpeles, nešti medų, rūkyti ungurius ir lošti kortomis „Šamą“.

Iki kitų susitikimų!

Pasidalink

  • Andrius – 05/16/13
    labai gražus, pamokantis straipsnis, būtinai išsaugosiu nuorodą.
  • Mindaugas VM – 05/16/13
    Galite ir atsispausdinti

Pridėti Komentarą