Rinkimuose

Geg 17, 2009
Įsibėgėjus rinkiminei kandidatų į LR Prezidentus kampanijai atėjo rinkimai.

Rinkimai
Šiandien balsuoti ėjusių žmonių aktyvumas buvo didesnis, nei ankstesniuose rinkimuose, – praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

Daugiausia žmonių balsuoja už kandidatę D. Grybauskaitę.

Antrasis turas
Yra manančių, kad nebus antrojo turo, tačiau yra priešingai teigiančių, kad antrasis turas bus. Kandidatas A. Butkevičius mano, kad jis susikaus antrame ture su D. Grybauskaite. Kandidatė L. Graužinienė mano, kad ji dalyvaus antrajame ture. Taip pat apie save mano kandidatė K. Prunskienė. Vis dėlto šie kandidatai žino, kad antrame ture dalyvauti gali tik du kandidatai, tai kaip suprasti, kad jie visi čia dalyvaus. Kandidatas Tomaševskis mano, kad jau laimėjo rinkimus, nors jų dar nelaimėjo. Kandidatas Jazerskas galvoja, kad jam užtenka 29 tūkst. rinkėjų parašų ir kad tie parašai jau yra jo pergalė.

Kas kur balsuoja ir kiek kam metų
Už D. Grybauskaitę sakėsi balsavę daugiau jaunesni žmonės, nei senesni. Jiems dažniausiai būdavo 20-30 m. Ir jie gyvendavo daugiau miestuose, nei kaimuose. Kaimuose gyvenantys žmonės irgi balsuoja už D. Grybauskaitę, bet yra kas balsuoja ir už kitus kandidatus.

Kas laimės?
Šiuo metu pirmauja kandidatė D. Grybauskaitė, todėl gali taip būti, kad ji ir laimės. A. Butkevičius užima antrąją vietą, o K. Prunskienė Klaipėdoje liko trečia. Nelabai daug balsų surinko generolas Jazerskas.

Laukimas
Kaip specialiai milzinai.com pranešė Lrytas.lt žurnalistas, kandidatų rinkiminiai štabai nemiršta iš džiaugsmo ir šampanas juose nepokši. A. Butkevičius gal net truputį be nuotaikos, vis dėlto Naujojo Vilniaus viešbutyje visus turistus įtikinėja, esą jis tikrai bus antrame ture. Kaip jie ten visi tilps į tą turą, aš nesuprantu. Ir kaip galima tame ture būti, jei jo gali apskritai nebūti?

Vyrai ir moterys
Už D. Grybauskaitė prabalsavo daugiau moterys, o už A. Butkevičių – daugiau vyrai. Dar kai kurie balsavo už kandidatą Mazuronį.

Kada tai baigsis?
Jau tuoj. Jei bus antrasis rinkimų turas, tai dar truputį vėliau – birželio pradžioj.