TV apžvalga

Geg 11, 2009
Kas būna sekmadienį.
Šįvakar per TV3 rodomas filmas „Pasaulio karas“, kuriame matysite pasaulio karą. Filmo režisierius R. Spilbergas, o vaidinantis vienas žinomesnių aktorių – Tomas Kruzas. Tomas Kruzas daug kur neblogai vaidina. Jo žmona – Nikolė Kidman. Labai panašu į „Nijolė“. Filme įdomiai parodomas pasaulio karas. Ten prieš milijoną metų po žeme užsikasė daug ateivių aparatų, kurie šiais laikais atsikasė ir pradėjo žudyti žmones. Ne mokslinių tyrimų tikslais, o be tikslo. Tomas Kruzas pradeda gelbėti du vaikus. Jie patenka į nemažai pavojingų situacijų, tačiau neretai jiems pasiseka, todėl jie nežūna. Vis dėlto viduryje filmo vienas vyresnis vaikas nuo jų atsiskiria, o Tomas Kruzas lieka su mergaite. Būna momentų filme, kada pasidaro truputį baisu. Prieš pabaigą piktieji aparatai pagrobia Tomą Kruzą ir mergaitę, bet Tomas Kruzas turi netyčia pasiėmęs kelias kovines granatas, kurias tame aparate susprogdina, o aparatas dėl to sugenda ir nepražudo žmonių. Vėliau sutampa, kad ir visi likę kosminiai aparatai sugenda, o juos valdantys kosminiai ateiviai – numiršta. Šiuo filmu norima pasakyti, kad net ir sunkiausiomis sąlygomis reikia padėti vieni kitiems, net ir svetimesniems žmonėms, filmo autoriai siūlo neprarasti vilties iki galo, nors ir atrodytų, kad jau nebėra ką daryti.
Lietuvos nacionalinis kanalas šį vakarą per televizorių rodė meninį kūrinį-operą „Svynis Todas“. Labai žiūrovams įdomu pažiūrėti šią operą, nes prieš tai ji buvo intriguojančiai reklamuojama – per reklamą žmogui perpjaudavo kaklą.

Operoje veikėjai nemažai dainavo, tačiau kartais ir pasikalbėdavo angliškai. Tai netikėtas ir originalus meninis sprendimas – kitose operose niekas nekalba, o tik dainuoja, bet šioje operoje galima išgirsti ir kalbų.

Kas nustebino? Pagrindinis operos veikėjas vardu Svynis visą operą rankose laikė skustuvą – intriga – žiūrovas įsitempęs visą vakarą laukia, ar bus akimirka, kai Svynis skustuvo nelaikys, ar nebus? Puiki režisūrinė linija.

Labai gražūs visų atlikėjų drabužiai. Iš tikro tai prie dizainerio recenzijos autorius norėjo prikibti, bet dabar nesugalvoja, ką apie tuos rūbus parašyti.

Per antrąją operos dalį televizija apribojo galimybę tęsti žiūrėjimą – ekrane pasirodė simbolis, leidžiantis žiūrėti tik suaugusiems, todėl recenzijos tęsinį paskaityti galėsite gal tik kitąmet.
Kipsas, VM