Skrydis nuo kėdės kainavo karjerą

Bal 23, 2009
Kaip pranešė dienraštis „Klaipėda“,

Šeštadienį Klaipėdos koncertų salėje Gintaro Rinkevičiaus orkestro koncertą klausantys žiūrovai nustebo išvydę, kai antroje pasirodymo dalyje nuo kėdės žnektelėjo aistringai grodamas violončelininkas.

Festivalio pažiba

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pasirodymas buvo įtrauktas į „Klaipėdos muzikos pavasario“ programą.

Vienas didingiausių šios festivalio renginių – koncertas „Gražiausių arijų ir tango sūkury“, kuriame grojo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas maestro G.Rinkevičiaus. Įspūdingą koncertą stebėjo visas uostamiesčio elitas, bilietai į šį renginį kainavo nuo 50 iki 100 litų. Garsias operos arijas atliko solistai Irena Milkevičiūtė ir Edmundas Seilius.

Mosavo, kol nukrito

Garsių atlikėjų atliekamų kūrinių užburti žiūrovai atkreipė dėmesį į scenos dešinėje grojantį emocionalų violončelininką.

Vyras aistringai lingavo į taktą, sukiojo violončelę, kol įsiaudrinęs žnektelėjo nuo kėdės. Tuo metu orkestras grojo Aleksandro Zacepino kūrinį „Padėk man“ iš kino filmo „Briliantinė ranka“.

Pagautas įkvėpimo atlikėjas tiek įsijautė, kad nuo scenos nuvirto su visa kėde. Salei prapliupus juoku, įraudusiam muzikantui teliko viena ranka griebti instrumentą, kita – kėdę ir ropštis atgal į vietą. Tuo metu maestro G.Rinkevičius kolegą palydėjo klausiamu žvilgsniu. Violončelininkas atsainiai pamojo orkestro meno vadovui – esą tęskite darbą, viskas gerai. Tačiau dirigentas priėjo prie atlikėjo ir, pasak orkestro vykdomojo direktoriaus Jurgio Algimanto Banevičiaus, suprato, kad šis atlikėjas daugiau negali groti scenoje.

Atleido iš darbo

„Jis manė, kad kolegą ištiko insultas ar kas kitkas jam nutiko. Tačiau vėliau maestro suprato, kad kolega neblaivus“, – dienraščiui pasakojo J.A.Banevičius.

Pasak direktoriaus, tai pirmas toks nutikimas per visą G.Rinkevičiaus vadovaujamo orkestro gyvavimo laikotarpį. Anksčiau nėra buvę, kad atlikėjas būtų pasirodęs neblaivus scenoje.

„Jis atleistas. Mūsų orkestre tokių dalykų negali būti. Žmogus turėjo bėdų, tačiau labai retai tai išlįsdavo. Jei vadovas toleruos tai kolektyve, vėliau nebesukontroliuosi, tai pamoka visiems, – aiškino orkestro direktorius. – Negalime sau leisti blogai groti nei Klaipėdoje, nei Pagėgiuose. Chaltūra net Mažeikiuose vėliau klausytojų nebesurinks.“

Darbo vakar neteko daugiau nei dešimtmetį orkestre dirbęs Valdas Povilaitis. Anksčiau nuobaudų neturėjęs atlikėjas ketina užsiimti pedagogine veikla.

Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė dienraščiui prisipažino mačiusi šį incidentą.

„Mačiau, kad nukrito. Tačiau nemaniau, kad dėl girtumo. Krinta dažnai ne tik atlikėjai, solistai, bet ir dirigentai. Žengia žingsnį į šoną ir atsiduria orkestro duobėje. Tai nėra retas dalykas, juk tai scena“, – kalbėjo koncertų salės vadovė.

Dienraštis „Klaipėda“, www.kl.lt, pats geriausias Klaipėdos laikraštis!